Opublikowane przez dnia 10 września 2019

8 września 2023 roku świętowaliśmy w naszej parafii uroczystość podniesienia naszej świątyni do godności Sanktuarium. Naszej modlitwie przewodniczył ks. biskup Janusz Mastalski. Wygłosił piękne słowo Boże, które pokazało nam, że elementem, który winien nas jednoczyć jest najpierw Eucharystia, w której jest żywy i prawdziwy Bóg Jezus Chrystus, jak też i postać Maryi, która prowadzi nas do Jezusa.

Przez minione 5 lat istnienia Sanktuarium zostało odnotowanych około 30 szczególnych łask i wydarzeń, które wierni uznali za szczególne. Wyproszono także kilkanaście dzieci. Bogu dziękujemy przez Maryję za tak liczne dary. Matka Boża przypomina się wszystkim, że jest na tym wybranym miejscu. Wielu tego nie umie zrozumieć, a nawet zaakceptować. Za wielu niestety – nawet z Sanki – pewno się czerwieni, że nie przychodzą tutaj do Niej.

Chciejmy razem z naszą Matką kochać Jezusa. Starajmy się przyjmować Go do naszych serc w Komunii Świętej. Jezus pragnie się uśmiechać przez nas do naszych bliźnich, a Maryja zachęca: Otwórzcie przez Moje Niepokalane Serce swoje serca Jezusowi. Gdy przyjmiecie Komunię Świętą powierzcie ją mnie. Razem uwielbimy Jezusa w waszym sercu. Dla Mojego Syna nie ma nic niemożliwego dla tych, którzy Go kochają.

Nasze Sanktuarium zaprasza na modlitwę w każdą środę; Nowenna rozpoczyna się o godz. 16.3o modlitwą różańcową. Modlimy się za nasze rodziny, za parafię i Ojczyznę, za chorych o zdrowie i potrzebne łaski, za mamy w stanie błogosławionym oraz za rodziców, którzy pragną mieć dzieci. Polecamy także rodziców, którzy utracili swoje dzieci nie z własnej winy, aby umieli przyjąć wolę Bożą.

Pani Sanecka, Matko Oczekiwanego Macierzyństwa – módl się za nami.

ks. Proboszcz

W kategorii: Aktualności