Opublikowane przez dnia 10 września 2019

8 września świętowaliśmy w naszej parafii uroczystość podniesienia naszej świątyni do godności Sanktuarium. Naszej modlitwie przewodniczył ks. infułat Jakub Gil z Wadowic. Wygłosił piękne słowo Boże, które pokazało nam, że elementem, który winien nas jednoczyć jest najpierw Eucharystia, w której jest żywy i prawdziwy Bóg Jezus Chrystus, jak też i postać Maryi, która prowadzi nas do Jezusa.

W tym pierwszym roku Sanktuarium zostało odnotowanych 13 szczególnych łask i wydarzeń, które wierni uznali za szczególne. Wyproszono także 4 dzieci. Z Zembrzyc, Wieprza koło Andrychowa, Kąclowej koło Grybowa i sąsiedniej Rybnej. Bogu dziękujemy przez Maryję za tak liczne dary. Matka Boża przypomina się wszystkim, że jest na tym wybranym miejscu. Wielu tego nie umie zrozumieć, a nawet zaakceptować. Za wielu niestety – nawet z Sanki – pewno się czerwieni, że nie przychodzą tutaj do Niej.

Chciejmy razem z naszą Matką kochać Jezusa. Starajmy się przyjmować Go do naszych serc w Komunii Świętej. Jezus pragnie się uśmiechać przez nas do naszych bliźnich, a Maryja zachęca: Otwórzcie przez Moje Niepokalane Serce swoje serca Jezusowi. Gdy przyjmiecie Komunię Świętą powierzcie ją mnie. Razem uwielbimy Jezusa w waszym sercu. Dla Mojego Syna nie ma nic niemożliwego dla tych, którzy Go kochają.

Nasze Sanktuarium zaprasza na modlitwę w każdą środę; Nowenna rozpoczyna się o godz. 17.3o modlitwą różańcową. W każdą pierwszą sobotę miesiąca; Wołamy wtedy w szczególny sposób do Maryi przez Jej Niepokalane Serce praktykując 5 pierwszych sobót miesiąca. Modlimy się za mamy w stanie błogosławionym oraz za rodziców, którzy pragną mieć dzieci. Polecamy także rodziców, którzy utracili swoje dzieci nie z własnej winy, aby umieli przyjąć wolę Bożą.

Pani Sanecka, Matko Oczekiwanego Macierzyństwa – módl się za nami. ks. Proboszcz

W kategorii: Aktualności