V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Ogłoszenia parafialne  – 17 marzec 2024 roku

W KALENDZRZU LITURGICZNYM:

Dzisiaj V niedziela Wielkiego Postu. Przy kościele mamy tradycyjny kiermasz palm zorganizowany przez Panią Sołtys z Radą Sołecką. Dochód zostanie przeznaczony na Mikołajki dla dzieci. Zapraszamy dzisiaj po południu o godz. 14.20 na Drogę Krzyżową oraz na Gorzkie Żale o godz. 15.00. Zachęcam do liczniejszego udziału w tej pięknej i skutecznej modlitwie pasyjnej. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

W środę Nowenna ku czci Matki Bożej Pani Saneckiej o godz. 16.30.

W piątek Msza Święta z modlitwami ku czci św. Rity i poświęceniem róż o godz. 17.00 a po niej Droga Krzyżowa na zewnątrz kościoła trasą jak w poprzednie lata. O czytanie rozważań stacji proszone są grupy parafialne. Teksty są do zabrania w zakrystii a rozpiska jest wywieszona w gablocie. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy. Zapraszamy do licznego udziału.

W przyszłą niedzielę – palmową będziemy obchodzić w naszej parafii Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Młodzież w ramach „jałmużny postnej” przeprowadzi przed kościołem zbiórkę do puszek na misje. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy Świętej a procesja z palmami o godz. 10.00.

W zakrystii są do zabrania baranki wielkanocne Caritas w cenie 13 zł.

Dziękujemy za piękne wysprzątanie kościoła i otoczenia. Na przyszłą niedzielę prosimy o przygotowanie świątyni dalsze rodziny z Głuchówek: Morgaś Jadwiga i Marian oraz Hapek Ewa i Artur. Bóg zapłać za składane podczas Gorzkich Żali ofiary na Boży Grób.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary i wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

PONIEDZIAŁEK o 7.00! – za +Józefa Siuda

WTOREK o 7.00 – za +Józefa Ciepacza  z córką Józefą

ŚRODA o 16.30 – Nowenna ku czci Matki Bożej Pani Saneckiej

CZWARTEK o 7.00 – za +Anielę Sobula – od Janiny Chmiel z rodziną

PIĄTEK o 17.00 – za +Marka Poznańskiego w 3 rocz. śm.

SOBOTA o 7.00 – za +Anielę Sobula – od Róży Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

NIEDZIELA o 8.00 – za +Andrzeja Kołacza w 20 rocz. śm. z synem Sławomirem i zmarłych z rodziny

o 10.00 – za +Fryderyka Krzanika

o 11.30 – za +Józefę Skalny w 4 rocz. śm.

Zachęcamy do zabrania i czytania prasy katolickej. Szczególnie „Gościa Niedzielnego” i pięknego miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz bezpłatnego Poradnika dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci”. Zabierzcie również do domów List do chorych naszego Księdza Arcybiskupa a także książeczkę „Jestem z Wami” o Kongresie Eucharystycznym. Są też albumy: „Sanktuaria Polski” a także nowe medaliki z Matką Bożą Sanecką: srebrne, porcelanowo – srebrne i złote jak również różańce i obrazy Matki Bożej Saneckiej.

W związku z planami poszerzenia cmentarza jest wykonywana jego inwentaryzacja. Na stronie internetowej naszej parafii www.parafiasanka.pl w zakładce [e-Cmentarz] można sprawdzić status miejsca pochówku bliskich, najbliższe rocznice śmierci i ewentualnie czy jest prośba o kontakt dysponentów grobu z kancelarią parafialną.

Jubilatom i Solenizantom życzę obfitości łask od Boga, opieki MBS i naszych świętych Patronów a Gościom i Wiernym naszej wspólnoty parafialnej udanej niedzieli i dobrego tygodnia.