26 NIEDZIELA ZWYKŁA        

                  Ogłoszenia parafialne  – 27 września 2020 roku                     

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

W poniedziałek wspomnienie św. Wacława, męczennika. We wtorek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

W środę Nowenna do Matki Bożej Saneckiej o godz. 17.30. oraz wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Koścoła.

W czwartek 1 października wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W tym dniu rozpoczynamy Miesiąc Różańcowy. W naszym sanktuarium różaniec będziemy odmawiać codziennie o 16.30, po różańcu będzie Msza św. W piątek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów i pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 9.00, spowiedź od godz. 16.00 i na nabożeństwie różańcowym a także w czasie nabożeństw różańcowych przez cały tydzień!! Dlatego proszę, by modlitwę różańcową w tym tygodniu prowadziły róże lub chętni.

W pierwszą sobotę tradycyjne nasze nabożeństwo maryjne rozpoczniemy procesją różańcową o godz. 16.00.

Bardzo proszę, aby ołtarz przy Krzyżu Misyjnym przygotowała – Róża Matki Bożej Fatimskiej, przy  św. Jakubie – Bractwo Męskie, przy grocie maryjnej – Bractwo MB Niepokalanej, przy św. Janie Pawle – Róża Matki Bożej Saneckiej. Proszę, by Róże i Bractwa odmawiały wspólnie daną tajemnicę.

Zachęcam rodziców, by przychodzili na nabożeństwo różańcowe z dziećmi w miarę możliwości. Za odmawianie różańca można zyskać odpust pod zwykłymi warunkami.

Różaniec w niedzielę będziemy odmawiać po Mszy świętej o godz. 10.00.

W niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych a po Mszy spotkanie rodziców dzieci komunijnych w kościele.

Dziękujemy za piękne udekorowanie oraz wysprzątanie kościoła i otoczenia rodzinom Gąsior i Solarz. Na przyszłą niedzielę prosimy o przygotowanie świątyni rodziny: Gala Aneta i Zbigniew oraz Morgaś Joanna i Krzysztof. 

Serdeczne „Bóg zapłać” panu Krzysztofowi Morgaś wraz z panem Włodzimierzem Solarzem i panem Markiem Krzanikiem a także panu Janowi Dzidek wraz ze współpracownikiem Kazimierzem za wykonane prace w pomieszczeniach gdzie będą ubikacje przy „Jakubówce” oraz prace przy wykopie pod instalację elektryczną i gazową . Wielkie dzięki również panu Mateuszowi Ryś za udostępnienie koparki i wykonanie wykopów pod te instalacje. „Bóg zapłać” też Braciom z Bractwa Jakubowego: Ryszardowi, Andrzejowi i Janowi za pomoc i prace przy „Jakubówce”.

Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dużym i małym jest piękna zachęta do modlitwy różańcowej. Jest również ciekawe, kolorowe czasopismo, miesięcznik „Staś” dla najmłodszych oraz „Misyjne Drogi”.

Spotkania Oazy i Scholi odbywają się w piątki po Mszy św. wieczornej w „Jakubówce” a Ministrantów i Lektorów w prezbiterium kościoła. Mile widziane nowe osoby chcące dołączyć do tych współnot.

Po ostatniej wizycie architektów i profesora sztuki uznaliśmy, że ołtarz główny nie będziemy dekorować żywymi kwiatami ze względu na zniszczenia, które czynią one na farbie, złoceniach i kolumnach. Chodzi głównie o opadające liście i pyłki oraz parującą z bukietów wodę na obraz Matki Bożej. Bardzo proszę sprzątających o dostosowanie się do tych wytycznych. Natomiast ołtarze boczne dekorujemy jednym bukietem  – ale nie na posadzce – a ołtarz soborowy czyli stół w prezbiterium również jednym bukietem ułożonym na posadzce.

Wielu wiernych pytało o duże obrazy Matki Bożej Saneckiej. Są już w pięknie pozłacanych ramach. Można je nabyć w kancelarii parafialnej w cenie 140 zł. Są również porcelanowo-srebrne medaliki z wizerunkiem MBS po 50 zł.

Jak ogłaszałem, są już namalowane kolejne nowe stacje Drogi Krzyżowej: trzecia i czwarta. Trwa malowanie stacji piątej i szóstej ponieważ znaleźli się fundatorzy. Jak wiemy pierwszą stację ufundował ks. Proboszcz Jarosław Żmija. Drugą i trzecią natomiast Rodzina Mirosława i Joanny Kwiatek z USA. Czwartą stację ufundował anonimowy ofiarodawca. Na piątą i szóstą – jak wspomniałem – są fundatorzy a następne…. może fundować już każdy chętny, rodzina lub jakaś grupa parafialna.… Dotychczasowym fundatorom – ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Na prośbę wiernych, którzy długo oczekują na Msze święte z intencji pogrzebowych, przez wrzesień i październik jest odprawiana dodatkowa Msza święta o godzinie 7.00. w sobotę. Modlimy się również za zmarłych parafian co tydzień w środy na nabożeństwie do Matki Bożej Saneckiej.

Msza święta gregoriańska za śp. + Helenę Przejczowską jest odprawiana od 10 sierpnia w Domu Księży Chorych w Makowie Podhalańskim.

Msza święta gregoriańska w intencji śp. + Barbary Cyganik rozpoczęła się 11 września natomiast Msze święte zamówione na pogrzebie śp. Józefa Krawczyka (26 intencji) odprawi ksiądz mgr Jacek Szydło Kapelan Sióstr Duszy Chrystusowej przy kaplicy w Siedlcu. Pięć intencji z tego pogrzebu odprawimy w naszym kościele.

Intencje mszalne:

PONIEDZIAŁEK, 28 września

18.00 – za + Roberta Odrzywołek (od Termo i ………??)

WTOREK, 29 WRZEŚNIA

7.00 – za + Ryszarda Chmiel (od rodziny D…………?? i Kwiatkowskich)

Środa, 30 WRZEŚNIA – Nowenna Do MATKI BOŻEJ Pani Saneckiej

17.3o –W intencjach przyniesionych na nowennę: 1. O uzdrowienie 5-letniego Adasia; 2. O zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla Karoliny; 3. O dar macierzyństwa dla Izabeli […..………………]

oraz o bł. Boże dla Parafian

a dla zmarłych Parafian: Władysława Kapusta – z intencji od siostrzeńca Jacka; Zofię Kapusta – z intencji od wnuka Jacka z rodziną; Jerzego Zając – z intencji od kuzynki Hanki z rodziną; Leszka Kota – z intencji od koleżanek córki Marleny z pracy;  Anielę Walkowicz – z intencji od córki Renaty z mężem; Barbarę Cyganik – z intencji od kuzyna Piotra z rodziną; Stanisława Klimkowicza – z intencji od rodziny Steczków z Liszek [……………… ] – prosimy o łaskę nieba

CZWARTEK, 1 PAŹDZIERNIKA

16.30 – O zdrowie dla żywych i łaskę nieba dla zmarłych z Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus

PIĄTEK, 2 PAŹDZIERNIKA

16.30 – za + Ryszarda Chmiel (od rodziny Kwiatkowskich z Woli Filipowskiej)

SOBOTA, 3 PAŹDZIERNIKA

7.00 – za + Władysława Kapusta (od córki Małgorzaty z rodziną)

16.00 – O zdrowie i bł. Boże dla członkiń Róży Matki Bożej Saneckiej

NIEDZIELA, 4 PAŹDZIERNIKA

8.00 – O zdrowie i opiekę MBS dla żywych oraz łaskę nieba dla zmarłych z Róży św. Franciszka z Asyżu

10.00 – za + Jacka Krawczyka w 5 rocz. śm.

11.30 – za + Aleksandrę Ryś (od rodziny Strojków z Rybnej i K………??)

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg odwołał do siebie

śp. + Bronisława Zajaca. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…