V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia parafialne  – 15 maj 2022 roku 

 

W KALENDARZU LITURGICZNYM:

W poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

W środę Nieustająca Nowenna do Matki Bożej Pani Saneckiej połączona z nabożeństwem majowym o godz. 17.30.

W sobotę wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.

W przyszłą niedzielę przypada liturgiczne wspomnienie św. Rity i 6 rocznica koronacji wizerunku Matki Bożej Saneckiej. Modlitwy ku czci św. Rity połączone z nabożeństwem majowym i poświęceniem róż po Mszy o godz. 10.00.

Zapraszam Was drodzy Parafianie na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy rannej lub wieczornej. Winniśmy to naszej Matce, by być tu w tym pięknym miesiącu Jej poświęconym, tutaj na modlitwie w naszym kościele. Chciejmy w ten sposób wynagrodzić Maryi za wszelkie zniewagi, których źli ludzie dopuszczają się ostatnio w naszej Parafii i Ojczyźnie.

Dziękujemy za piękne wysprzątanie kościoła i otoczenia rodzinie Korzun i Kotra. Na przyszłą niedzielę prosimy o przygotowanie świątyni rodziny: Malik Kazimiera i Kazimierz oraz Malik Katarzyna i Mateusz.

„Bóg zapłać” również za ofiary na potrzeby parafii. Ostatnio ofiarę złożyły rodziny: Sanka 271, Sanka 347. Serdeczne dzięki także panu Andrzejowi Bień za prace kamieniarskie w ogrodzie.

Chłopcy, którzy pragną pełnić służbę w kościele jako Ministranci i dziewczynki, które poprzez śpiew pragną chwalić Pana Boga w Scholi a przez to należeć do Służby Liturgicznej proszeni są o przybycie na pierwsze spotkanie w piątek po nabożeństwie majowym o 18.00.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

PONIEDZIAŁEK o 7.00 za +Wiesława Chmiela – od Rozalii Kwiatek

WTOREK o 7.00 za +Zofię Tekieli

ŚRODA o 17.30 W intencjach przyniesionych na Nowennę do MBS

CZWARTEK o 7.00 za +Wiesława Chmiela – od Sylwii i Jacka Skalny

PIĄTEK o 18.00 za +Pawła Hrycaniuka w 4 rocz. śm.

SOBOTA o 18.00 za +Janinę Gala w 11 rocz. śm.

NIEDZIELA o 8.00 Dziękczynna z prośbą o zdrowie i opiekę MBS dla członkiń Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus i za zmarłych z tej Róży

10.00 za +Władysława Cyganika w 1 rocz. śm.

11.30 za +Władysławę Nowak w 10 rocz. śm. z mężem Julianem i wnuczką Anną

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickej. Szczególnie „Gościa Niedzielnego” i pięknego miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz bezpłatnego Poradnika dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci”. Są też albumy: „Sanktuaria Polski” oraz album o św. Józefie a także nowe medaliki z Matką Bożą Sanecką: srebrne, porcelanowo – srebrne i złote oraz obrazy Matki Bożej Saneckiej.

W związku z planami poszerzenia cmentarza jest wykonywana jego inwentaryzacja. Na stronie internetowej naszej parafii www.parafiasanka.pl w zakładce [e-Cmentarz] można sprawdzić status miejsca pochówku bliskich, najbliższe rocznice śmierci i ewentualnie czy jest prośba o kontakt dysponentów grobu z kancelarią parafialną.

Nasza parafia prowadzi poprzez stronę internetową www.parafiasanka.pl w zakładce [na żywo] transmisję Mszy świętej niedzielnej o godz. 8.00 oraz środowej nowenny do Matki Bożej Saneckiej o godz. 17.30. Zachęcam chorych do włączania się do wspólnej modlitwy i przyjmowania Komunii świętej na sposób duchowy.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask od Boga, opieki Matki Bożej Saneckiej i naszych świętych Patronów. Gościom i Wiernym naszej wspólnoty parafialnej, życzę dobrej niedzieli i udanego tygodnia.