XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne  – 14 lipiec 2024 roku

 

W KALENDZRZU LITURGICZNYM:

W poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel. Odpust w Czernej.

W środę Nowenna ku czci Matki Bożej Pani Saneckiej o godz. 17.30.

W czwartek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

W sobotę wspomnienie bł. Czesława.

W tym dniu w związku z akcją zbierania elektrośmieci, prowadzoną przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”, zapraszam Was drodzy Parafianie, do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego (chodzi o sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery, lodówki i inne). Zbiórka będzie miała miejsce w tym tygodniu przy tablicy ogłoszeń na parkingu do piątku. W sobotę około godz. 9.00 pracownicy stowarzyszenia odbiorą samochodem ciężarowym zebrane elektroodpady. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą misje w Zambii, Kamerunie, Ukrainie i Białorusi.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii odpust ku czci św. Jakuba Apostoła. Msze Święte o godz. 8.00 i Suma z procesją o godz. 11.30. Serdecznie zapraszam na Sumę wszystkie grupy, bractwa, koła gospodyń, strażaków, poczty sztandarowe… i wszystkich Parafian, czcicieli naszego Patrona.

Natomiast 26 lipca będziemy gościć w naszej parafii Pieszą Pielgrzymkę Góralską na Jasną Górę. W związku  z tym organizatorzy tradycyjnie proszą o noclegi dla pątników. Zapisy chętnych do przyjęcia pielgrzymów na nocleg – codziennie w zakrystii lub telefonicznie.

Jest też organizowana pielgrzymka z naszej parafii do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach od 15-ego do 19-ego sierpnia. Zapisy w zakrystii, przez facebooka lub pod numerem telefonu: 793 789 236. Zapraszamy.

Dziękujemy za piękne wysprzątanie kościoła i otoczenia rodzinie Łapuszek i Badacz. Na przyszłą niedzielę, prosimy o przygotowanie świątyni dalsze rodziny z Głuchówek: Aleksandra i Grzegorz Dudek oraz Lidia i Sławomir Ryszka.

Serdeczne Bóg zapłać Braciom z Bractwa Jakubowego: Marianowi Polit, Ryszardowi Lis, Janowi Baran i Andrzejowi Bień za ofiarną pracę w tym i zeszłym tygodniu przy remontach. Wielkie dzięki Panowie!

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary i wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać. Ostatnio ofiarę złożyły rodziny: Sanka 250, Sanka 58, jedna ofiara anonimowa. Bóg zapłać też za ostatnią składkę na remonty w kwocie 2446 zł.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

PONIEDZIAŁEK o 18.00 – za +Barbarę Sęk – od męża Jana

WTOREK o 7.00 – za +Barbarę Sęk – od kuzynki Anny Kołacz z rodziną

ŚRODA o 17.30 – Nowenna ku czci Matki Bożej Pani Saneckiej

CZWARTEKo 7.00– za+Barbarę Sęk – od rodziny Nawała

PIĄTEK o 7.00 – za +Małgorzatę Lis – od wnuczki Moniki z rodziną

SOBOTA o 7.00 – za +Małgorzatę Lis – od wnuka Michała z rodziną

NIEDZIELA o 8.00 – 1. za +Zofię, Jana i Stanisławę Wesołowskich

  1. za +Józefa Kędziore oraz +Andrzeja Kuciela

o 11.30 SUMA ODPUSTOWA

1. Dziękczynna z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę MBS dla Władysławy i Stanisława z okazji 57-ej rocznicy sakramentu małżeństwa

  1. Dziękczynna z prośbą o opiekę MBS i Patrona św. Jakuba dla Bractwa św. Jakuba i św. Jana Pawła II oraz dla ich rodzin
  2. za +Karola Chmiela w 7 rocz. śm.
  3. za Parafian

Zachęcamy do zabrania i czytania prasy katolickej. Szczególnie „Gościa Niedzielnego” i pięknego miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz bezpłatnego Poradnika dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci”. Zabierzcie również do domów List do chorych naszego Księdza Arcybiskupa a także książeczkę „Jestem z Wami” o Kongresie Eucharystycznym. Są też albumy: „Sanktuaria Polski” a także nowe medaliki z Matką Bożą Sanecką: srebrne, porcelanowo – srebrne i złote jak również różańce i obrazy Matki Bożej Saneckiej.

W związku z planami poszerzenia cmentarza jest wykonywana jego inwentaryzacja. Na stronie internetowej naszej parafii www.parafiasanka.pl w zakładce [e-Cmentarz] można sprawdzić status miejsca pochówku bliskich, najbliższe rocznice śmierci i ewentualnie czy jest prośba o kontakt dysponentów grobu z kancelarią parafialną.

Jubilatom i Solenizantom życzę obfitości łask od Boga, opieki MBS i naszych świętych Patronów a Gościom i Wiernym naszej wspólnoty parafialnej udanej niedzieli i dobrego tygodnia.