18 NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne  – 1 sierpnia 2021 roku 

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę Nowenna do Matki Bożej Pani Saneckiej o godz. 17.30. W tym dniu wypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

W środę po Nowennie pierwsze spotkanie nowo wybranej Parafialnej Rady w Jakubówce.

W I czwartek miesiąca będziemy się modlić o nowe powołania zakonne, misyjne i kapłańskie.

W I piątek święto Przemienienia Pańskiego. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź od 17.30.

W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP ze zmianką tajemnic różańcowych o godz. 17.00.

Ogłoszenie Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach: Gminne Biuro Spisowe w Krzeszowicach informuje, że trwa nabór uzupełniający na Rachmistrzów Spisowych w trwającym Narodowym Spisie Powszechnym. Szczegóły na stronie internetowej Gminy Krzeszowice.

Dziękujemy za piękne wysprzątanie kościołai otoczenia rodzinie Sieprawska i Cyganik. Na przyszłą niedzielę prosimy o przygotowanie świątyni dalsze rodziny z Baczyna: Łącka Rozalia oraz Krawczyk Anna i Tomasz.

Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy włączyli się w porządkowanie otoczenia kościoła i ogrodu na uroczystość odpustową. Serdecznie dziękuję za udział w sumie odpustowej Bractwom: Jakubowemu i Maryjnemu, Pocztom Sztandarowym, Strażakom, Górnikom, Niosącym feretrony, Scholii, Slużbie Liturgicznej, Dzieciom sypiącym kwiaty.

Pięknie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania „Dnia Jakubowego”: Bractwu Jakubowemu, które było inicjatorem wszystkiego, szczególnie Pan Organista, który też grał bezinteresownie wraz ze swoim zespołem, Bractwu Maryjnemu, Strażakom, Kołu Gospodyń na czele z panią Kasią, Panom z Głuchówek, którzy zadbali o scenę; tym którzy przygotowali smaczne kiełbaski i tym które upiekły pyszne ciasta oraz wszystkim, którzy przybyli aby tworzyć wspólnotę i pobyć trochę razem. Nie nastawialiśmy się na zyski, a i tak zebraliśmy 1700 złotych z przeznaczeniem na fotowoltaikę.

Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła: Sanka 255, Frywałd 94 oraz ofiara od Koła Gospodyń w Sance.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

PONIEDZIAŁEK godz. 18.00 – Dziękczynna z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę MBS dla mamy i córki

WTOREK godz. 7.00 – za + Stanisława Zawade w 11 rocz. śm.

ŚRODA godz. 17.30 – W intencjach przyniesionych na Nowennę do Matki Bożej Pani Saneckiej oraz za Parafian

CZWARTEK godz. 7.00–za + Marię Dzidek (od sąsiadów Lisów z rodziną)

PIĄTEK godz. 18.00– za + Helenę Chmiel (od rodziny Kanclerzy)

SOBOTA godz. 18.00 – za + Anielę Kuciel w 15 rocz. śm. z mężem Tadeuszem

NIEDZIELA godz. 8.00–za + Helenę Zielińską (od wnuczki Pauliny i prawnuczki Izy)

godz. 10.00 – Dziękczynna z prośbą o zdrowie i opiekę MBS dla Roberta i Szymona z okazji ich 18-tych urodzin

godz. 11.30 – 1. za + Stanisława Felusia z żonami Stefanią i Joanną

2. Za Parafian

Polecam prasę katolicką. Szczególnie „Gościa Niedzielnego”. Są też albumy: „Sanktuaria Polski” gdzie jest cała strona o Sance oraz album o św. Józefie a także nowość: „Przewodnik po Drogach św. Jakuba w Polsce – POLSKIE CAMINO„, gdzie są piękne zdjęcia z naszego kościoła. Są też nowe medaliki z Matką Bożą Sanecką: srebrne, na porcelanie i złote.

Podziękowania, prośby i intencje na ŚRODOWĄ NOWENNĘ są wywieszone na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła. Można je również składać do skrzynki „z muszlą” przed ołtarzem świętego Jakuba w sam dzień nowenny lub w dni poprzedzające oraz przesyłać na adres e-mailowy parafii.

W związku z planami poszerzenia cmentarza jest wykonywana jego inwentaryzacja. Na stronie internetowej naszej parafii www.parafiasanka.pl w zakładce [e-Cmentarz] można sprawdzić status miejsca pochówku bliskich, najbliższe rocznice śmierci i ewentualnie czy jest prośba o kontakt dysponentów grobu z kancelarią parafialną.

Nasza parafia prowadzi poprzez stronę internetową www.parafiasanka.pl w zakładce [na żywo] transmisję Mszy świętych niedzielnych i środowej nowenny do Matki Bożej Saneckiej. Zachęcam – szczególnie chorych – do włączania się do wspólnej modlitwy i przyjmowania Komunii świętej na sposób duchowy.

Wszystkim modlącym się w naszym kościele i łączącym się z nami duchowo on-line, życzę zdrowia,  błogosławieństwa Bożego, dobrej niedzieli i udanego tygodnia.