29 NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne  – 17 października 2021 roku 

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

W poniedziałek święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona lekarzy.

W środę Uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa. Nowenna do Matki Bożej Pani Saneckiej z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.

W piątek Uroczystość św. Jana Pawła II, Papieża, głównego patrona Województwa Małopolskiego.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Składka będzie przeznaczona na misje.

Nabożeństwa Różańcowe w niedzielę odprawiamy po Mszy świętej o godz. 10.00 a w tygodniu o godz. 16.30.

Dziękujemy za piękne wysprzątanie kościoła oraz jego otoczenia a także toalet rodzinie Kohut i Baran. Na przyszłą niedzielę prosimy o przygotowanie świątyni dalsze rodziny z Głuchówek: Kurdziel Agnieszka i Wiesław oraz Kołacz Anna i Wojciech.

W kancelarii parafialnej po wieczornych Mszach Świętych można składać na wypominki roczne i jednorazowe. Można wypisywać imiona i nazwiska zmarłych na dowolnych kartkach byleby czytelnie. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji – w tym roku posłużą one na pokrycie kosztów instalacji fotowoltaicznej.

Wielkie dzięki za składane ofiary na potrzeby kościoła. Bóg zapłać również za ofiary do puszek z Dnia Papieskiego z zeszłej niedzieli w kwocie 1176 zł.

Składam serdeczne podziękowanie także fundatorom namalowanych – ostatnich już – 13-ej i 14-ej Stacji naszej nowej Drogi Krzyżowej. Trzynastą ufundowała rodzina Krystyny i Fryderyka Nowotarskich a czternastą Stowarzyszenie „Nasz Frywałd”. Wszystkim fundatorom i ofiarodawcom, którzy przyczynili się do powstania naszej pięknej nowej Drogi Krzyżowej składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

PONIEDZIAŁEK godz. 17.00– za + Stefanię i Antoniego Kanclerz z rodzicami

WTOREK godz. 17.00 – za + Adama Bigaja – od wnuka Mateusza z Sylwią

ŚRODA godz. 17.30 – Za Parafian – w intencjach przyniesionych na Nowennę do Matki BożejSaneckiej

CZWARTEK godz. 17.00–za + Adama Bigaja – od wnuczki Natalii i wnuka Łukasza

PIĄTEK godz. 17.00– za + Adama Bigaja – od szwagra Bronisława i rodziny Kramarczyk

SOBOTA godz. 17.00 – O zdrowie i opiekę MBS dla Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza (od Apostolstwa Margaretki)

NIEDZIELA godz. 8.00–za + Marię Dzidek (od Adolfy i Władysława Cyganik)

godz. 10.00 –za + Marię Maślej z mężem Józefem i synem Tadeuszem

godz. 11.30 – 1. za + Edwarda Bajan w rocz. śm. i zmarłych z rodziny                               2. za Parafian

Polecam prasę katolicką. Szczególnie „Gościa Niedzielnego”. Są też albumy: „Sanktuaria Polski” gdzie jest cała strona o Sance oraz album o św. Józefie a także nowość: „Przewodnik po Drogach św. Jakuba w Polsce – POLSKIE CAMINO„, gdzie są zdjęcia z naszego kościoła. Są też nowe medaliki z Matką Bożą Sanecką: srebrne, na porcelanie i złote.

Podziękowania, prośby i intencje na ŚRODOWĄ NOWENNĘ są wywieszone na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła. Można je również składać do skrzynki „z muszlą” przed ołtarzem świętego Jakuba w sam dzień nowenny lub w dni poprzedzające oraz przesyłać na adres e-mailowy parafii.

W związku z planami poszerzenia cmentarza jest wykonywana jego inwentaryzacja. Na stronie internetowej naszej parafii www.parafiasanka.pl w zakładce [e-Cmentarz] można sprawdzić status miejsca pochówku bliskich, najbliższe rocznice śmierci i ewentualnie czy jest prośba o kontakt dysponentów grobu z kancelarią parafialną.

Nasza parafia prowadzi poprzez stronę internetową www.parafiasanka.pl w zakładce [na żywo] transmisję Mszy świętych niedzielnych i środowej nowenny do Matki Bożej Saneckiej. Zachęcam – szczególnie chorych – do włączania się do wspólnej modlitwy i przyjmowania Komunii świętej na sposób duchowy.

Wszystkim modlącym się w naszym kościele i łączącym się z nami duchowo on-line, życzę zdrowia,  błogosławieństwa Bożego, dobrej niedzieli i udanego tygodnia.