II NIEDZIELA ADWENTU

Ogłoszenia parafialne  – 4 grudzień 2022 roku 

 

W KALENDZRZU LITURGICZNYM:

Dzisiaj I niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej uczcimy Chrystusa w Adoracji Najświętszego Sakramentu. Dzisiejsza niedziela jest XXIII Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Składka jest przeznaczona na pomoc dla Kościoła katolickiego, dla misjonarzy na Ukrainie. Litwie, Łotwie i Kazachstanie. Dzisiaj rozpoczęliśmy już 2 tydzień Adwentu – czasu radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa i wspierania dzieł Caritas. Z zakrystii można zabrać świece wigilijne w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

We wtorek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

W środę Nowenna do Matki Bożej Pani Saneckiej o godz. 16.30. Spowiedź przed odpustem od godz. 16.00. Poza tym spowiedź w tygodniu codziennie przed każdą Mszą Świętą.

W czwartek nasza Uroczystość Odpustowa Niepokalanego Poczęcia NMP. Suma odpustowa o godz. 17.00. Tradycyjnie poświęcimy na niej medaliki dzieci komunijnych. Zapraszamy dzieci z rodzicami, grupy parafialne: Bractwa i Róże oraz wszystkich czcicieli naszej Pani Saneckiej.

W przyszłą niedzielę 11 grudnia w Szkole Podstawowej w Sance o godz. 14.00 odbędzie się Festiwal Rozrywek Matematycznych, jako podsumowanie zajęć uczniów, którzy tworzyli własne Escape Roomy, gry terenowe, teleturnieje i wystawy. Wszyscy chętni będą mogli próbować swoich sił w rozmaitych zagadkach matematycznych, grach i turniejach. Odbędzie się również Kiermasz Świąteczny ze stroikami i świątecznymi ozdobami z którego dochód przeznaczony będzie na zakup przenośnego głośnika na potrzeby uczniów. Nie zabraknie również słodkich wypieków i ciepłych napojów. Tak więc świetna rozrywka dla ducha i ciała zagwarantowana. Serdecznie zapraszamy do wspólnej, intelektualnej zabawy!

Roraty w tygodniu odprawiamy o godz. 7.00 a w środy o godz. 16.30 połączone z Nowenną.

Sołtys wraz z Radą Sołecką zapraszają wszystkie dzieci z sołectwa na spektakl teatralny Zimowa Opowieść, który odbędzie się dzisiaj o godz. 13.00 w Remizie OSP Sanka. Po spektaklu będzie niespodzianka dla dzieci.

Dziękujemy za piękne wysprzątanie kościoła i otoczenia rodzinie Cyganik i Hemperek. Na przyszłą niedzielę, prosimy o przygotowanie świątyni dalsze rodziny z Sanki: Wilkosz Jolanta i Kazimierz oraz Górka Aneta i Paweł.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro oraz wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać. Ostatnio ofiarę złożyły rodziny: Sanka 313, Sanka 83.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

PONIEDZIAŁEK o 7.00 – za +Juliana Solawa w 2 rocz. śm.

WTOREK o 7.00– za +Ryszarda, Rozalię i Antoniego Żak

ŚRODA o 16.30– Nowenna do Matki Bożej Pani Saneckiej

CZWARTEK o 17.00 – 1. Za Parafian

  1. Dziękczynna z prośbą o zdrowie i opiekę MBS dla członkiń z rodzinami z Bractwa Niepokalanego Poczęcia NMP
  2. za +Julię Kołacz – od syna Marka z rodziną

PIĄTEK o 7.00– za +Janusza Stępień – od córki Magdaleny z rodziną

SOBOTA o 7.00 – za +Stanisława Cyganika w 9 rocz. śm. z ojcem Marianem

NIEDZIELA o 8.00 – za +Jerzego Klocek w 5 rocz. śm. i zmarłych z rodziny

o 10.00– za +Rozalię, Kazimierza, Apolonię i Leszka Wróbel

o 11.30– za +Andrzeja Lisa z żoną Karoliną oraz +Józefa Kopeć z żoną Anną

Zachęcamy do zabrania i czytania prasy katolickej. Szczególnie „Gościa Niedzielnego” i pięknego miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz bezpłatnego Poradnika dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci”. Są też albumy: „Sanktuaria Polski” a także nowe medaliki z Matką Bożą Sanecką: srebrne, porcelanowo – srebrne i złote jak również różańce i obrazy Matki Bożej Saneckiej.

W związku z planami poszerzenia cmentarza jest wykonywana jego inwentaryzacja. Na stronie internetowej naszej parafii www.parafiasanka.pl w zakładce [e-Cmentarz] można sprawdzić status miejsca pochówku bliskich, najbliższe rocznice śmierci i ewentualnie czy jest prośba o kontakt dysponentów grobu z kancelarią parafialną.

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom życzę obfitości łask od Boga, opieki MBS i naszych świętych Patronów a Gościom i Wiernym naszej wspólnoty parafialnej, dobrej niedzieli i udanego tygodnia.