V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Ogłoszenia parafialne  – 26 marzec 2023 roku 

 

W KALENDZRZU LITURGICZNYM:

Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu – trzeci dzień naszych misji parafialnych. Przy kościele mamy kiermasz palm zorganizowany przez panią Sołtys wraz z Radą Solecką. Dzisiaj jeszcze o 10.00 – Msza Święta z nauką misyjną – po Mszy nauka stanowa dla Kobiet; o 14.30 – Droga Krzyżowa; o 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; ok. 16.00 – Msza Święta bez kazania – po Mszy nauka stanowa dla Mężczyzn.

W poniedziałek o godz. 12.00 Msza Święta z nauką misyjną dla dzieci i młodzieży (klasy I-VIII) a o 17.00 Msza z nauką misyjną i odpustem zupełnym za zakończenie Misji Świętych a około 18.00 spotkanie i próba kandydatów do Bierzmowania.

We wtorek w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość Bierzmowania. Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej o godz. 18.00 udzieli naszej młodzieży J. E. ks. bp Damian Muskus.

W środę Nowenna do Matki Bożej Pani Saneckiej o godz. 17.30.

W piątek Droga Krzyżowa w plenerze po Mszy o 18.00. Pójdziemy taką trasą jak w zeszłym roku. O prowadzenie rozważań stacji proszone są grupy parafialne. Rozpiska jest wywieszona w gablocie. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy. Zapraszamy do licznego udziału.

W I sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP ze zmianką tajemnic różańcowych o godz. 17.00. A do południa o godz. 10.00 będzie pierwsza próba dzieci komunijnych.

W przyszłą niedzielę poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej a procesja z palmami na Mszy o godz. 10.00. Natomiast przy kościele Dyrektor Szkoły Podstawowej z Radą Rodziców zapraszają na kiermasz prac wielkanocnych. Można będzie nabyć piękne stroiki, wianki i inne dekoracje świąteczne.

W zakrystii są do zabrania baranki wielkanocne Caritas.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Niepokalanowa w sobotę 29 kwietnia. Wyjazd o 5 rano. Cena 100 zł. Zapisy w zakrystii.

Dziękujemy za piękne wysprzątanie kościoła i otoczenia młodzieży bierzmowanej wraz z rodzicami. Na przyszłą niedzielę, prosimy o przygotowanie świątyni rodziny z Sanki: Wajgert Ewelina oraz Kowalska Krystyna.

Serdeczne Bóg zapłać również państwu Małgorzacie i Stanisławowi Lis z Frywałdu za ufundowanie nowej pamiątkowej tabliczki na krzyż misyjny.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary – również te na potrzeby rekolekcji – za uczynione dobro oraz wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

PONIEDZIAŁEK o 12.00 – za +Rozalię

o 17.00 – za +Helenę i Józefa Łąckich

WTOREK o 18.00– MSZA ŚWIĘTA Z SAKRAMENTEM BIERZMOWANIA

ŚRODA o 18.00–Msza Nowennowa ku czci Matki Bożej Pani Saneckiej

CZWARTEK o 7.00 – za +Mariana Sobule

PIĄTEK o 18.00 – za +Stanisława Kuciela w 45 rocz. śm.

SOBOTA o 18.00 – za +Annę Bańdo w 2 rocz. śm. z mężem Stefanem

NIEDZIELA o 8.00 – 1. za +Józefę Skalny w 3 rocz. śm.

  1. WOLNA

o 10.00 – 1. za +Gustawę Musiał z mężem Michałem oraz +Helenę, Barbarę i Marka

  1. za +Rozalię

o 16.00 – za +Józefa Dąbek – od Mirosławy Łabuzek z rodziną z Filipowic

Zachęcamy do zabrania i czytania prasy katolickej. Szczególnie „Gościa Niedzielnego” i pięknego miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz bezpłatnego Poradnika dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci”. Są też albumy: „Sanktuaria Polski” a także nowe medaliki z Matką Bożą Sanecką: srebrne, porcelanowo – srebrne i złote jak również różańce i obrazy Matki Bożej Saneckiej.

W związku z planami poszerzenia cmentarza jest wykonywana jego inwentaryzacja. Na stronie internetowej naszej parafii www.parafiasanka.pl w zakładce [e-Cmentarz] można sprawdzić status miejsca pochówku bliskich, najbliższe rocznice śmierci i ewentualnie czy jest prośba o kontakt dysponentów grobu z kancelarią parafialną.

Jubilatom i Solenizantom życzę obfitości łask od Boga, opieki MBS i naszych świętych Patronów a Gościom i Wiernym naszej wspólnoty parafialnej, udanej niedzieli i dobrego tygodnia.