XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

        

                              Ogłoszenia parafialne  5 lipca 2020 roku                     

 

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jutro wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, które jest patronalnym świętem chorych w Polsce i Apostolstwa Chorych. W środę wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera. W sobotę święto świętego Benedykta, opata, patrona Europy.
Kalendarz Liturgiczny;

w środę; Nowenna do MB Saneckiej, o godz. 17.30.

Dziękuję

Za wysprzątanie kościoła i całego otoczenia rodzinom Cyganik i Hemperek. Na przyszłą niedzielę proszę o przygotowanie świątyni rodziny: Wilkosz Jolanta i Kazimierz oraz Górka Aneta i Paweł. Dziękuję za ofiarę na cele Parafii rodzinie z Sanki z nr 343. 

Polecam Wam Gościa Niedzielnego.

Chciałem Wam powiedzieć Drodzy Parafianie, że ks.Abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski ofiarował dla Matki Bożej swoją Mitrę, piuskę i różaniec oraz piękny akt oddania się Matce Bożej Saneckiej. To wielki także dla nas znak dla umocnienia wiary i ufności wobec naszej Pani i Królowej. Zachęcam do wychodzenia przez zakrystię i zobaczenia tych darów z bliska.

Rozpoczęliśmy malowanie Nowych Stacji Drogi Krzyżowej. Podjęła się tego zadania znana Wam Pani Halina. Pierwszą stację funduję ja wraz z rodzicami, dziękując Bogu za dar bycia wśród Was. Drugą i trzecią natomiast Rodzina Mirosława i Joanny Kwiatek z USA. Następną może fundować już każdy chętny, rodzina lub jakaś grupa parafialna …

Na cmentarzu został przywrócony tzw. „Ogródek Dzieci Dziedziczki”. Jest piękny! Wykonany został przez Pana Adama Hrycaniuka, za co mu serdecznie dziękuję. Myślę, że słowa św. Jana Pawła II tam umieszczone, są bardzo wymowne.

 

 

Intencje mszalne (28 czerwca – 5 lipca)

 

NIEDZIELA 28, czerwca

8.oo – + Stanisław Wędzicha z rodzicami

1o.oo – + Rozalia i Franciszek Strojek z synami

11.3o – + Rozalia Chmiel, Jan Chmiel, Katarzyna żona

 

PONIEDZIAŁEK 29, czerwca 

7.oo – + Piotr Walkowicz

18.oo – Za Parafian rocznica I Komunii Świętej

 

WTOREK 30, czerwca

7.oo – + Józefę Skalną /od wnuka Wojciecha z rodziną/

 

ŚRODA 1, lipca

NOWENNA DO PANI SANECKIEJ

18.oo – Msza św. w intencjach przyniesionych na nowennę do Matki Bożej Pani Saneckiej

 

CZWARTEK 2, lipca

 7.oo – + Józefę Skalą /od wnuka Artura z żoną/

 

PIĄTEK 3, lipca

18.oo – O dar nieba dla Rodziców i siostry Małgorzaty

 

SOBOTA 4, lipca

18.00 – Dziękczynna z okazji 50 r. ślubu Anny i Mariana Bojda z prośbą o zdrowie, Boże blog. opiekę Matki Bożej Saneckiej

 

NIEDZIELA 5, lipca

8.oo – + Jan Faryna 17r. śm, Dyzma Faryna, Anna żona, Stefan Ciepacz, Maria żona

1o.oo – + Jerzy Fijał i Jego Rodzice

11.3o – O Boże błog. w dorosłym życiu dla Wojciecha i Jakuba