XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne  – 14 sierpień 2022 roku 

 

W KALENDZRZU LITURGICZNYM:

Dzisiaj 14sierpnia – przypada wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera i męczennika. Sierpień – to miesiąc wielu rocznic i miesiąc trzeźwości. Zachęcam do podjęcia abstynencji; księga trzeźwości i abstynencji znajduje się na ołtarzu św. Anny.

W poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Boskiej Zielnej – Msze Święte jak w niedzielę o 8.00, 10.00 i 11.30. Na każdej Mszy błogosławienie ziół i kwiatów.

We wtorek wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla.

W środę święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej. Nowenna do Matki Bożej Pani Saneckiej o godz. 17.30.

W piątek wspomnienie św. Jana Eudesa, prezbitera.

W sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

Dziękujemy za piękne wysprzątanie kościoła i parkingu a także toalet rodzinie Skalny i Tomczyk. Na przyszłą niedzielę prosimy o przygotowanie świątyni dalsze rodziny z Sanki: Skalny Bożena oraz Wróbel Ewa i Czesław. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii. W ostatnim czasie ofiarę złożyły rodziny: Sanka 151, Frywałd 204 i jedna ofiara z Rybnej.

W dniach od 18 do 21 sierpnia jest organizowana pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt to około 100 zł. Zapisy w zakrystii lub pod numerem telefonu 793 789 236.

W związku ze zbiórką elektrośmieci prowadzoną w całej Polsce przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”, zapraszam Was drodzy Parafianie do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego (chodzi o sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery, lodówki i inne). Zbiórka będzie miała miejsce przy tablicy ogłoszeń na parkingu przed kościołem od dnia 16 sierpnia tj. wtorek do dnia 19 sierpnia czyli do piątku do godz. 9.00. O 9.00 pracownicy stowarzyszenia odbiorą samochodem ciężarowym zebrane elektroodpady. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Ukrainie i Białorusi.

Przypominam, że spowiedź w tygodniu w naszym kościele jest codziennie przed każdą Mszą Świętą.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

PONIEDZIAŁEK o 8.00 – O zdrowie i opiekę MBS dla ks. Proboszcza Mariana – z okazji imienin

o 10.00 – za +Franciszka i Katarzynę Konik oraz córkę Janinę z mężem Jerzym

o 11.30 – za +Stanisława Zielińskiego z żoną Heleną

WTOREK o 7.00 – za +Mariana Ryszka z żoną Władysławą

ŚRODA o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Saneckiej

CZWARTEK o 7.00 za +Albina Felusia z żoną Weroniką i synami Stanisławem i Władysławem z żoną Józefą

PIĄTEK o 18.00 za +Jana Kwiatek w 21 rocz. śm. z żoną Wandą i rodzicami

SOBOTA o 7.00 za +Anielę i Stanisława Chmiel w rocz. śm.

NIEDZIELA o 8.00 za +Zofię Kołacz w 1 rocz. śm. – od córek

o 10.00 za +Mateusza Sobule z prośbą o bł. Boże i opiekę MBS dla jego dzieci

o 11.30 O zdrowie, bł. Boże i opiekę MBS dla rodziny Cebulów

Podziękowania i prośby na środową nowennę można składać codziennie przed ołtarzem świętego Jakuba.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickej. Szczególnie „Gościa Niedzielnego” i pięknego miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz bezpłatnego Poradnika dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci”. Są też albumy: „Sanktuaria Polski” oraz album o św. Józefie a także nowe medaliki z Matką Bożą Sanecką: srebrne, porcelanowo – srebrne i złote jak również obrazy Matki Bożej Saneckiej.

W związku z planami poszerzenia cmentarza jest wykonywana jego inwentaryzacja. Na stronie internetowej naszej parafii www.parafiasanka.pl w zakładce [e-Cmentarz] można sprawdzić status miejsca pochówku bliskich, najbliższe rocznice śmierci i ewentualnie czy jest prośba o kontakt dysponentów grobu z kancelarią parafialną.