XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. JAKUBA APOSTOŁA

Ogłoszenia parafialne  – 21 lipiec 2024 roku

W KALENDZRZU LITURGICZNYM:

Przeżywamy dzisiaj święto naszej Parafii – w pewnym sensie imieniny Parafii – nasz odpust ku czci św. Jakuba Apostoła. Dlatego można składać życzenia Parafii. Parafia jest rodziną. Wspólnotą wspólnot rodzinnych i osób samotnych. Bądźmy dla siebie życzliwi, uprzejmi, przebaczający a także grzeczni i uśmiechnięci. Do takiego zachowania zachęca nas nasz Patron św. Jakub. Do takiego zachowania przyuczajmy dzieci i młodzież. Suma z procesją o godz. 11.30. Serdecznie zapraszam na Sumę wszystkie grupy parafialne, bractwa, koła gospodyń, strażaków, górników, poczty sztandarowe… i wszystkich czcicieli naszego Patrona.

W poniedziałek święto św. Marii Magdaleny. Odpust w Zalasiu. Suma o godz. 11.00. U nas nabożeństwo ku czci św. Rity z poświęceniem róż i ucałowaniem relikwii o godz. 18.00.

We wtorek święto św. Brygidy, patronki Europy.

W środę wspomnienie św. Kingi. Nowenna ku czci Matki Bożej Pani Saneckiej o godz. 17.30.

W czwartek liturgiczne wspomnienie św. Jakuba Apostoła. Adoracja Jakubowa o godz. 17.30. Msza o 18.00. Później spotkanie Bractwa w Jakubówce.

W piątek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. W tym dniu 26 lipca od godz. 18.00 będziemy gościć w naszej parafii Pieszą Pielgrzymkę Góralską na Jasną Górę. W związku  z tym organizatorzy tradycyjnie proszą o noclegi dla pątników. Zapisy chętnych do przyjęcia pielgrzymów na nocleg – codziennie w zakrystii lub telefonicznie.

Chętnych do przyjęcia pielgrzymów zgłosiło się kilkanaście rodzin. W sumie mamy zapewnionych około połowę noclegów a potrzeba – moi drodzy – przynajmniej 120 lub więcej. Więc zachęcam i zapraszam do zgłaszania chęci przyjęcia pątników. To też jest jeden z uczynków miłosierdzia – pielgrzymów w dom przyjąć i to też jest piękne świadectwo wiary oraz znak naszej gościnności. Bardzo proszę o życzliwe podejście do tej prośby organizatorów o noclegi. Tak jak było w poprzednich latach na powitanie pielgrzymów będą bić dzwony, co jest znakiem dla parafian, którzy wtedy powinni przyjechać pod kościół odebrać pielgrzymów do ugoszczenia. Następnego dnia rano pielgrzymi gromadzą się przy kościele między 7.30 a 8.00 aby nadać bagaże do samochodu transportowego. Wyjście z Sanki około godz. 8.00.

Jest też organizowana pielgrzymka z naszej parafii do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach od 15-ego do 19-ego sierpnia. Zapisy w zakrystii, przez facebooka lub pod numerem telefonu: 793 789 236. Zapraszamy.

Ogłaszamy również zapisy na 44 Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Już po raz trzeci – 7 sierpnia wyruszy nasza dekanalna grupa z Krzeszowic. Zapisy jak na plakacie.

W przyszłą niedzielę błogosławienie pojazdów i modlitwy ku czci św. Krzysztofa po każdej Mszy Świętej . Ofiary zebrane przy tej okazji zostaną przeznaczone na misje w ramach akcji MIVA POLSKA „1 grosz za 1 kilometr”. Bądźmy wdzięczni za bezpiecznie przejechane kilometry i pomóżmy misjonarzom w zakupie środków transportu.

Dziękujemy za piękne wysprzątanie kościoła i otoczenia rodzinie Dudek i Ryszka. Na przyszłą niedzielę, prosimy o przygotowanie świątyni dalsze rodziny z Głuchówek: Gądek Edyta i Wojciech oraz Tałach Barbara i Dariusz.

Serdeczne Bóg zapłać Braciom z Bractwa Jakubowego: Marianowi Polit, Ryszardowi Lis, Janowi Baran i Andrzejowi Bień za ofiarną pracę w ostatnich tygodniach przy remontach a także tym wszystkim, którzy zadbali o przygotowanie otoczenia kościoła na odpust, szczególnie: Ryszardowi Morys i Kazimierzowi Malik.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary i wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

PONIEDZIAŁEK o 18.00 – za +Annę Żak z mężem Andrzejem

WTOREK o 7.00 – za +Jana Skalnego w 7 rocz. śm.

ŚRODA o 17.30 – Nowenna ku czci Matki Bożej Pani Saneckiej

CZWARTEK o 18.00 – za +Małgorzatę Lis od rodziny Jastrzębskich

PIĄTEK o 7.00 – za +Barbarę Sęk – od Krystyny Motyl

SOBOTA o 7.00 – za +Barbarę Sęk – od kolegi Wiesława

NIEDZIELA o 8.00 – 1. za +Anielę i Tadeusza Kuciel w rocz. śm. z wnukiem Bartłomiejem

1. za +Leszka Tekieli – od żony Anny

o 10.00 – 1. za +Andrzeja Krawczyka z żoną Marią i synami Jackiem i Józefem

1. Dziękczynna z prośbą o zdrowie i opiekę MBS dla Klary z okazji jej pierwszych urodzin

o 11.30 1. O zdrowie i opiekę MBS dla ks. Jarosława i ks. Krzysztofa – od Apostolstwa Margaretki

1. za Parafian

Zachęcamy do zabrania i czytania prasy katolickej. Szczególnie „Gościa Niedzielnego” i pięknego miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz bezpłatnego Poradnika dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci”. Zabierzcie również do domów List do chorych naszego Księdza Arcybiskupa a także książeczkę „Jestem z Wami” o Kongresie Eucharystycznym. Są też albumy: „Sanktuaria Polski” a także nowe medaliki z Matką Bożą Sanecką: srebrne, porcelanowo – srebrne i złote jak również różańce i obrazy Matki Bożej Saneckiej.

W związku z planami poszerzenia cmentarza jest wykonywana jego inwentaryzacja. Na stronie internetowej naszej parafii www.parafiasanka.pl w zakładce [e-Cmentarz] można sprawdzić status miejsca pochówku bliskich, najbliższe rocznice śmierci i ewentualnie czy jest prośba o kontakt dysponentów grobu z kancelarią parafialną.

Jubilatom i Solenizantom życzę obfitości łask od Boga, opieki MBS i naszych świętych Patronów a Gościom i Wiernym naszej wspólnoty parafialnej udanej niedzieli i dobrego tygodnia.