Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, rozpoczynamy Wielki Tydzień. Zachęcam do licznego udziału w Triduum Paschalnym i jednoczenia się z Jezusem w Komunii Świętej. To dla nas chrześcijan najważniejsze dni w roku.

Wielki Czartek to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej w naszym saneckim Wieczerniku o godz. 18.oo. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.oo /cały porządek znajdziecie w gablocie i na stronach parafii/.

Wielki Piątek, to jedyny dzień w roku w którym Kościół nie sprawuje Mszy św. Jezus umarł na Krzyżu. Pamiętajmy o modlitwie do Jezusa cierpiącego szczególnie o 15.oo w godzinie Miłosierdzia. Rozpoczniemy wtedy nowennę do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu obowiązuje post ścisły, co do ilości i co do jakości. /Jeden posiłek do syta, dwa lekkie/. Nabożeństwo Adoracji Krzyża rozpoczniemy o godz. 18.oo. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 8.oo Poranna Modlitwa Kościoła Jutrznia, serdecznie zapraszam.

Wielka Sobota to dzień ciszy i skupienia. Chrystus złożony do grobu czeka na nas w Najświętszym Sakramencie i zaprasza do prywatnej adoracji. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 1o.oo, 11.oo i 12.oo. We Frywałdzie o godz. 10.3o, na Głuchówkach o godz. 11.3o. W tym dniu kościół zachęca nas do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Nabożeństwo Paschalne z Procesją Rezurekcyjną rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 19.oo przed kościołem poświęceniem ognia. W czasie liturgii odnowimy także przyrzeczenia chrzcielne. Bardzo proszę przynieść na to nabożeństwo świece. Niech Matka Boża Sanecka wyprasza nam łaskę pokoju do godnego przeżycia tych dni i radowania się ze Zmartwychwstania Pańskiego.

W tym Tygodniu:  

– w wielką środę Nieustająca nowenna do Matki Boskiej Pani Saneckiej o godz. 17.3o.

Dziękuję: za wysprzątanie kościoła rodzinom Kozera i Tekieli.

Dziękuję za ofiarę na nowe Ławki rodzinie z Sanki z nr 28, 53, 354, 118, 88, 122, 78 oraz z Frywałdu nr 91. Mamy już wszystkie nowe ławki. Zamówiłem też klęcznik na prośby do MB i nowy konfesjonał. Na przyszłą Niedzielę proszę o przygotowanie świątyni rodziny: Ryszka Małgorzata i Zbigniew, Żak Stanisława i Zdzisław, Żak Krystyna i Józef. /sprzątanie po Rezurekcji/. Dziś Mały Gość Niedzielny z płytą Arki Noego dla dzieci.

Mam do nabycia srebrne i złote łańcuszki oraz medalik MB na porcelanie.

Dziś kiermasz prac – jak zapowiadałem – Fundacji św. Brata Alberta.

 

Intencje mszalne (14 – 21 kwietnia )

 

 

Niedziela, 14 kwietnia

8.oo – + Stanisławę Łydek, Władysław Łydek, Helena żona

1o.oo – + Stefania Zawada, Jakub mąż ich synowie

11.3o – O zdrowie, Boże błog. opiekę MB Saneckiej dla Oliwiera z okazji 1r. urodzin

15.oo – Gorzkie Żale i Msza św. + Andrzej Łącki/od szwagra Józefa z Teresą/

 

 Wielki Poniedziałek, 15 kwietnia

18.oo – O zdrowie, Boże błog. opiekę MB Saneckiej w dorosłym życiu dla Gabrysi Galii z okazji 18r urodzin

 

Wielki Wtorek, 16 kwietnia

7.oo – + Barbara Booth (Buz) Barbara Sadowska

7.oo – + Alicja Ślusarczyk /od rodz. Kadłuczków

 

Wielka Środa, 17 kwietnia

Nowenna do Matki Boskiej Pani Saneckiej o godz. 17.3o

18.oo – w intencjach przyniesionych na nieustającą nowennę

18.oo – + Zbigniew i Zdzisław Pietkun oraz zmarli z ich rodzin

 

Wielki Czwartek, 18 kwietnia

18.oo –  Dziękczynna za dar kapłaństwa i o nowe święte powołania z naszej parafii

18.oo –Za Parafian

 

Wielki Piątek, 19 kwietnia

18.oo – Adoracja KRZYŻA

 

Wielka Sobota, 20 kwietnia

19.oo – Za Parafian

19.oo – + Franciszek, Zając Zofia ż.

 

Niedziela, 21 kwietnia

8.oo – + Zofia Skalna 4r. śm

1o.oo – + Tadeusz Siuda 25r. śm, Ryszard Siuda

11.3o – + Wanda Kwiatek 6r. śm, Jan mąż i zmarli rodzice

 

Poniedziałek Wielkanocny, 22 kwietnia

8.ooO Boże błog. zdrowie, opiekę MB Sancekiej dla rodziny Galos

1o.oo – Roczek dziecka Igi i rodzeństwa o Boże błog. opiekę MB

11.3o – + Romana Nawała

 

 

ADORACJA W TRIDUUM PASCHALNE

 

WIELKI CZWARTEK

18.oo – Msza św. Wieczerzy Pańskiej

2o.oo – 21.oo – Róże Różańcowe i Bractwa

21.oo – 22.oo – Ministranci i Lektorzy

WIELKI PIĄTEK

  8.oo – 9.oo – Jutrznia

  9.oo – 1o.oo – klasa VIII

1o.oo – 11.oo – klasa VII

11.oo – 12.oo – klasa VI

12.oo – 13.oo – klasa V

13.oo – 14.oo – klasa IV

14.oo – 15.oo – klasa III, II, I        

15.oo – Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.oo – 17.oo – Sanki /dolna część/

17.oo – Droga Krzyżowa – prowadzi schola

18.oo – Nabożeństwo Adoracji Krzyża

do 21.oo – Frywałd i Baczyn  

21.oo – 22.oo – Domy w kierunku Głuchówek i Głuchówki

22.oo- 23.oo  – Sanka, ulica Rybniańska, i tzw. Mała Wieś

23.oo – 24.oo – Sanka – Aleja i domy za Dworem

WIELKA SOBOTA

Prywatna adoracja Pana Jezusa przy Grobie od godz. 8.oo – Jutrznia.

Święcenie pokarmów wielkanocnych w kościele o godz. 1o.oo, 11.oo i 12.oo.

we Frywałdzie o 1o.3o 

Głuchówkach o godz. 11,3o.

19.oo – Liturgia Wigilii Paschalnej Zmartwychwstania

Pańskiego z  procesją rezurekcyjną.