II NIEDZIELA ZWYKŁA

                  Ogłoszenia parafialne  – 17 stycznia 2021 roku                     

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Antoniego, opata i XXIV Dzień Judaizmu. Od jutra rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

We wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

W środę Nowenna do Matki Bożej Saneckiej o godz. 16.30.

W czwartek wspomnienie św. Agnieszki i Dzień Babci.

W piątek – Dzień Dziadka – 22 dzień miesiąca. U nas nabożeństwo ku czci św. Rity przed wieczorną Mszą o 16.30. Przynieście na nie koniecznie 2 róże, które zostaną pobłogosławione. Jedną zostawiamy na ołtarzu jako wyraz wdzięczności i przywiązania do Matki Bożej, drugą tradycyjnie zabieramy ze sobą do domu.

Dziękujemy za piękne wysprzątanie kościoła i otoczenia rodzinie Noworyta Dorota i Wojciech oraz Kuć Jolanta i Grzegorz. Na przyszłą niedzielę prosimy o przygotowanie świątyni rodziny: Szostak Dorota i Adrian oraz Kuć Halina i Tadeusz.

„Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby kościoła przekazywane tradycyjnie jak i na konto parafialne. W minionym tygodniu złożyły ofiary rodziny: Sanka 336, Sanka 323, Sanka 45.

Z racji pandemii w tym roku ogólnych odwiedzin duszpasterskich – kolędy nie ma w formie tradycyjnej. Dlatego – drodzy Parafianie – pragnę Was zaprosić na Mszę świętą kolędową w intencji poszczególnych rejonów parafii na środową Nowennę do Matki Bożej Saneckiej. Będziemy wypraszać dla naszych domów Boże Błogosławieństwo i opiekę naszej Patronki. Niech wspólna Eucharystia, różaniec, nowenna i błogosławieństwo kolędowe będą okazją, aby nasza wspólnota parafialna w tym trudnym czasie jeszcze bardziej się zjednoczyła i umocniła w wierze.

W najbliższą środę tzn. 20 stycznia zapraszam przedstawicieli rodzin z Rejonu 4 (Głuchówki I – od skrzyżowania w kierunku Zalasu), Rejonu 5 (Głuchówki II – od wieży do skrzyżowania i w kierunku Sanki), Rejonu 6 (Aleja – od rodziny Kapustów do rodziny Galosów i Czarneckich) i Rejonu 7 (Sanka – za szkołą – od rodziny Skalny, lewa strona do Remizy oraz rodzina Żak i Kuciel). Przy okazji udziału w nowennie można przynieść ze sobą naczynie i zabrać z zakrystii wodę święconą, aby po powrocie do domu poświęcić w imieniu kapłana swoje domostwo. Za wszelkie ofiary kolędowe złożone w tych dniach składam serdeczne „Bóg zapłać”.

Polecam prasę katolicką, szczególnie w Gościu Niedzielnym artykuł o etycznych aspektach szczepień przeciwko koronawirusowi. Są też kalendarze „ze świętymi” na 2021 rok.

Nasza parafia prowadzi poprzez stronę internetową www.parafiasanka.pl w zakładce [na żywo] transmisję Mszy świętych niedzielnych i środowej nowenny do Matki Bożej Saneckiej. Zachęcam do włączania się do wspólnej modlitwy i przyjmowania Komunii świętej na sposób duchowy.

Są już namalowane kolejne nowe stacje Drogi Krzyżowej: piąta i szósta. Trwa malowanie stacji siódmej ponieważ znaleźli się fundatorzy. Jak wiemy pierwszą stację ufundował ks. Proboszcz Jarosław Żmija. Drugą i trzecią natomiast Rodzina Mirosława i Joanny Kwiatek z USA. Czwartą, piątą i szóstą stację ufundowali anonimowi ofiarodawcy z naszej parafii – nasi parafianie. Na siódmą – jest już fundator a następne…. może fundować już każdy chętny, rodzina lub jakaś grupa parafialna.… Dotychczasowym fundatorom – ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Wielu wiernych pytało o duże obrazy Matki Bożej Saneckiej. Są już w pięknie pozłacanych ramach. Można je nabyć w kancelarii parafialnej w cenie 150 zł. Są również porcelanowo-srebrne medaliki z wizerunkiem MBS po 50 zł. Są również medaliki srebrne i złote.

Intencje mszalne:

PONIEDZIAŁEK, 18 STYCZNIA

17.00 – za + Aleksandrę Ryś z rodzicami

WTOREK, 19 STYCZNIA

7.00 – za + Anielę Walkowicz (od córki Ewy z mężem i wnukami Jakubem i Sebastianem)

Środa, 20 STYCZNIA – Nowenna Do MATKI BOŻEJ Pani Saneckiej

16.30W intencjach przyniesionych na nowennę oraz za rodziny z poszczególnych rejonów kolędowych parafii: Rejonu 4 (Głuchówki I – od skrzyżowania w kierunku Zalasu), Rejonu 5 (Głuchówki II – od wieży do skrzyżowania i w kierunku Sanki), Rejonu 6 (Aleja – od rodziny Kapustów do rodziny Galosów i Czarneckich) i Rejony 7 (Sanka – za szkołą – od rodziny Skalny, lewa strona do Remizy oraz rodzina Żak i Kuciel).

CZWARTEK, 21 STYCZNIA

7.00 – za + Barbarę Cyganik (od Mariusza i Krystyny Buczek z dziećmi)

PIĄTEK, 22 STYCZNIA

17.00 – za + Aleksandrę Ryś z rodzicami

SOBOTA, 23 STYCZNIA

17.00 – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i opiekę MBS dla całej Rodziny

NIEDZIELA, 24 STYCZNIA

8.00 – za + Kazimierza Bożka w 15 rocz. śm. z synem Wojciechem

10.00 – za + Władysławę Bień z mężem Eugeniuszem w rocz. śm.

11.30 – 1. za + Jerzego Skoczylasa w 8 rocz. śm.

  1. Za Parafian

Podziękowania, prośby i intencje na ŚRODOWĄ NOWENNĘ są wywieszone na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła. Można je również składać do skrzynki „z muszlą” przed ołtarzem św. Jakuba w sam dzień nowenny lub w dni poprzedzające oraz przesyłać na adres e-mailowy parafii.

Wszystkim modlącym się w naszym kościele i łączącym się z nami duchowo on-line poprzez transmisję, życzę błogosławieństwa Bożego, dobrej niedzieli i udanego tygodnia.