IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia parafialne  – 21 kwiecień 2024 roku 

 

W KALENDZRZU LITURGICZNYM:

Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza czyli Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Z tej okazji ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski wydał dekret o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożej Heleny Agnieszki Kmieć z Libiąża [załącznik nr 1 – do odczytania].

W poniedziałek – 22-ego dnia miesiąca – Msza Święta i nabożeństwo ku czci św. Rity z poświęceniem róż o godz. 18.00.

We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W środę Nowenna ku czci Matki Bożej Pani Saneckiej o godz. 17.30.

W czwartek święto św. Marka, ewangelisty. Adoracja Jakubowa od godz. 17.30.

W sobotę próba dzieci komunijnych o godz. 10.00.

Dziękujemy za piękne wysprzątanie kościoła i otoczenia rodzinie Kucharska i Kowalska. Na przyszłą niedzielę prosimy o przygotowanie świątyni dalsze rodziny z Głuchówek: Filipek Barbara i Piotr oraz Gala Karolina i Mariusz.

Zachęcam do zabrania i czytania prasy katolickiej, szczególnie „Gościa Niedzielnego” i miesięcznika dla dzieci „Staś”. Zabierzcie również do domów książeczkę „Jestem z Wami” o Kongresie Eucharystycznym [załącznik nr 2 – do odczytania].

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary i wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać. Ostatnio ofiarę złożyły rodziny: Frywałd 80, Sanka 58 i jedna ofiara anonimowa.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

PONIEDZIAŁEK o 18.00 – za +Anielę Sobula – od rodziny Pałka z Krzeszowic

WTOREK o 7.00 – za +Anielę Sobula – od Emilii i Adama Wyrwik z rodziną

ŚRODA o 17.30 – Nowenna ku czci Matki Bożej Pani Saneckiej

CZWARTEK o 18.00 – za +Ryszarda Jarczyńskiego – od Zofii Kołacz

PIĄTEK o 7.00 – za +Ryszarda Jarczyńskiego – od Kazimiery Gier z synem

SOBOTA o 7.00 – za +Ryszarda Jarczyńskiego – od Stanisławy Marchewka z mężem Stanisławem

NIEDZIELA o 8.00 – za +Jana i Marię Baran oraz zmarłych z rodziny

o 10.00 – za +Tadeusza Siuda z synem Ryszardem

o 11.30 – za +Jakuba Zawadę z żoną Stefanią

  1. za Parafian

Zachęcamy do zabrania i czytania prasy katolickej. Szczególnie „Gościa Niedzielnego” i pięknego miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz bezpłatnego Poradnika dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci”. Zabierzcie również do domów List do chorych naszego Księdza Arcybiskupa a także książeczkę „Jestem z Wami” o Kongresie Eucharystycznym. Są też albumy: „Sanktuaria Polski” a także nowe medaliki z Matką Bożą Sanecką: srebrne, porcelanowo – srebrne i złote jak również różańce i obrazy Matki Bożej Saneckiej.

W związku z planami poszerzenia cmentarza jest wykonywana jego inwentaryzacja. Na stronie internetowej naszej parafii www.parafiasanka.pl w zakładce [e-Cmentarz] można sprawdzić status miejsca pochówku bliskich, najbliższe rocznice śmierci i ewentualnie czy jest prośba o kontakt dysponentów grobu z kancelarią parafialną.

Jubilatom i Solenizantom życzę obfitości łask od Boga, opieki MBS i naszych świętych Patronów a Gościom i Wiernym naszej wspólnoty parafialnej udanej niedzieli i dobrego tygodnia.