III NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne  – 23 stycznia 2022 roku 

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego.

W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. U nas Adoracja Jakubowa wyjątkowo tym razem – ze względu na kolędę – rano po Mszy św. o godz. 7.00.

W środę wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Nowenna do Matki Bożej Saneckiej o godz. 16.30.

W piątek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

„Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby parafii. W ostatnim czasie ofiarę złożyły rodziny: Sanka 362, Sanka 43, Sanka 197, Sanka 342, Sanka 311 oraz jedna ofiara od rodziny z Rzeszowa.

W niedzielę 6 lutego, w domu parafialnym w Krzeszowicach o godz. 16.00 rozpocznie się nowy cykl kursu przedmałżeńskiego. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Następny kurs będzie w maju.

Dziękujemy za piękne wysprzątanie kościoła rodzinie Bartnik i Sadowska. Na przyszłą niedzielę prosimy o przygotowanie świątyni dalsze rodziny z Głuchówek: Nurzyńska Renata i Marian oraz Jamrozik Monika i Władysław.

Serdecznie zapraszamy w dniu dzisiejszym na godz. 15.00 do Remizy OSP w Sance na przedstawienie pt: „Jasełka na wesoło”, które wystawi Teatr Pod Dobrym Okiem. Wstęp wolny.

& KOLĘDA – PROGRAM WYWIESZONY W GABLOCIE ORAZ NA STRONIE PARAFII www.parafiasanka.pl

Trwa wizyta duszpasterska zwaną kolędą, z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych, w maseczkach oraz z odpowiednim dystansem. W czasie wizyty przede wszystkim jest poświęcenie domu, modlitwa i krótka rozmowa. Parafianie, którzy mają pewne obawy co do wizyty, nie są zobowiązani do przyjęcia księdza. Ministranci idący przed księdzem będą się informować, czy rodzina kolędę przyjmuje. Nie odwiedzamy rodziny zarażonej w tym czasie na Covid-19 lub odbywającej kwarantannę. W domu nakrywamy stół obrusem, stawiamy na nim krzyż, świece, naczynie z wodą święconą, którą pobieramy z kościoła i kropidło. Dzieci i młodzież przygotowują na stole zeszyty do religii i indeksy.

Porządek wizyty duszpasterskiej:

Pn 24 I – od godz. 8.30 Rejon 4 cd. – Głuchówki od Zalasu w kierunku skrzyżowania od nr 334 rodz. Badacz do nr 243 rodz. Tekieli

Wt 25 I – od godz. 8.3o Rejon 5 – Głuchówki od wieży do skrzyżowania od nr 200 rodz. Filipek do nr 46 rodz. Morgaś

Czw 27 I – od godz. 8.30 Rejon 5 cd. – Głuchówki od skrzyżowania w kierunku Sanki od nr 241 rodz. Hrycaniuk do nr 321 rodz. Więcek

Sob 29 I -od godz. 8.3o Rejon 3 – Baczyn – Bór od nr 74 rodz. Bidzińskich do nr 422 rodz. Wiśniewski

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH:

PONIEDZIAŁEK godz. 17.00 – za + Piotra Brzezińskiego – od rodziny Wróbel

WTOREK godz. 7.00 – + Zofię Kołacz – od Marzeny i Andrzeja Wojdyła z córkami

ŚRODA godz. 16.30 W intencjach przyniesionych na Nowennę do MBS

CZWARTEK godz. 7.00 – za + Łukasza Strojek – od brata Bogusława z Martą

PIĄTEK godz. 17.00 – za + Łukasza Strojek – od siostry Emilii i szwagra Adama z dziećmi

SOBOTA godz. 7.00 – za + Zofię Kołacz – od siostry Bogusi z mężem

NIEDZIELA godz. 8.00 – za + Zofię Kołacz – od kuzyna Staszka Lisa z żoną Małgorzatą

godz. 10.00 – za + Piotra Brzezińskiego – od sąsiada Jana Dzidka

godz. 11.30 – 1. za + Bolesława Pruchnickiego – od siostry Zdzisławy z mężem;

2. Za Parafian

Podziękowania, prośby i intencje na środową nowennę są wywieszone na tablicy ogłoszeń. Można je również składać codziennie przed ołtarzem św. Jakuba.

Polecam prasę katolicką. Szczególnie „Gościa Niedzielnego”. Są też albumy: „Sanktuaria Polski”oraz album o św. Józefie a także nowe medaliki z Matką Bożą Sanecką: srebrne, na porcelanie i złote oraz obrazy Matki Bożej Saneckiej.

W związku z planami poszerzenia cmentarza jest wykonywana jego inwentaryzacja. Na stronie internetowej naszej parafii www.parafiasanka.pl w zakładce [e-Cmentarz] można sprawdzić status miejsca pochówku bliskich, najbliższe rocznice śmierci i ewentualnie czy jest prośba o kontakt dysponentów grobu z kancelarią parafialną.

Nasza parafia prowadzi poprzez stronę internetową www.parafiasanka.pl w zakładce [na żywo] transmisję Mszy świętej niedzielnej o godz. 8.00 i 10.00 oraz środowej nowenny do Matki Bożej Saneckiej o godz. 16.30. Zachęcam chorych do włączania się do wspólnej modlitwy i przyjmowania Komunii świętej na sposób duchowy.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask od Boga, opieki MBS i naszych świętych Patronów. Gościom i Wiernym naszej wspólnoty parafialnej życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.