26 NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne  – 1 październik 2023 roku 

 

W KALENDZRZU LITURGICZNYM:

Dzisiaj pierwsza niedziela października. Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Po Mszach Świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo różańcowe z procesją po Mszy o godz. 10.00. Składka przeznaczona jest na potrzeby gospodarcze parafii.

W poniedziałek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

W środę Nowenna do Matki Bożej Pani Saneckiej o godz. 17.30.

W czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej i I czwartek miesiąca.

W I piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 11.00. Spowiedź od 16.30.

W I sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP ze zmianką tajemnic różańcowych o godz. 16.00.

Od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.00 natomiast powracamy do odprawiania Mszy o godz. 11.30.

Zbiórki ministrantów są w piątki po Mszy Świętej wieczornej. Spotkania scholii i oazy w soboty o godz. 10.00.

Nabożeństwa Różańcowe w niedzielę odprawiamy po Mszy o godz. 10.00 a w tygodniu o 17.00. O prowadzenie różańca w tym tygodniu proszone są: w niedzielę dzieci i młodzież, w poniedziałek Róża MB Wspomożenia Wiernych, we wtorek Róża św. Jadwigi Królowej, w środę męska Róża św. Franciszka z Asyżu, w czwartek Bractwo Jakubowe, w piątek Róża MB Saneckiej, w sobotę Margaretki. Prowadzący mogą zgłaszać się po teksty rozważań tajemnic do ks. Proboszcza lub przygotować własne rozważania.

Ogłaszam konkurs dla dzieci na najpiękniejszy różaniec. Można go wykonać z przeróżnych rzeczy. Wam drogie dzieci pozostawiam pole do popisu z czego… Wszystkie wywiesimy dla Matki Bożej w kościele, a najpiękniejsze i najbardziej pomysłowe zostaną nagrodzone. Termin składania prac – do 20 października. Dla starszych dzieci będzie Olimpiada Różańcowa, ale o niej powiemy sobie w szkole.

W miesiącu październiku Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele, kaplicy, w rodzinie. Należy odmówić pięć tajemnic w sposób ciągły, z modlitwą ustną należy połączyć rozważanie tajemnic, a przy odmawianiu publicznym tajemnice muszą być zapowiadane.

Dziękujemy za piękne wysprzątanie kościoła i otoczenia rodzinie Bednarek i Frankowicz. Na przyszłą niedzielę, prosimy o przygotowanie świątyni dalsze rodziny z Frywałdu: Jastrzębska Zofia i Jan oraz Ficek Anna i Sławomir.

Bóg zapłać również pani Sołtys Karolinie Gala za zorganizowanie wysiewki żwirowej i panu Bogdanowi Tekieli za pracę koparką i jej ułożenie na drodze przy parkingu.

Bóg zapłać za zbiórkę do puszek z zeszłej niedzieli na potrzeby duszpasterstwa młodzieży diecezji krakowskiej w kwocie 827 zł.

Wszystkim ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej za uczynione dobro oraz wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać. Ostatnio ofiarę na kościół złożyły rodziny: Sanka 186, jedna ofiara anonimowa.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

PONIEDZIAŁEK o 17.00 – O zdrowie i opiekę MBS dla członkiń i ich rodzin z Róży Matki Bożej Wspomożenia Wiernych i za zmarłych z tej Róży

WTOREK o 17.00 – O zdrowie i opiekę MBS dla członkiń i ich rodzin z Róży św. Jadwigi Królowej i za zmarłych z tej Róży

ŚRODA o 16.30 – Msza z Nowenną ku czci Matki Bożej Pani Saneckiej

CZWARTEK o 17.00 – za +Kazimierza Ferfeckiego – od rodziny Nowotarskich i Poznańskich

PIĄTEK o 17.00 – O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin z dziećmi z Róży Matki Bożej Saneckiej

SOBOTA o 17.00 – Dziękczynna z prośbą o zdrowie i opiekę MBS dla Brata Andrzeja Bień z okazji 75-tych urodzin

NIEDZIELA o 8.00 – za +Wacława i Janinę Pilch

o 10.00 – za +Jacka Krawczyka w 8 rocz. śm.

o 11.30 – za +Franciszka Chmiela w 3 rocz. śm. z rodzicami i zmarłych z rodziny

Spowiedź w ciągu tygodnia codziennie przed Mszami Świętymi.

Zachęcamy do zabrania i czytania prasy katolickej. Szczególnie „Gościa Niedzielnego” i pięknego miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz bezpłatnego Poradnika dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci”. Są też albumy: „Sanktuaria Polski” a także nowe medaliki z Matką Bożą Sanecką: srebrne, porcelanowo – srebrne i złote jak również różańce i obrazy Matki Bożej Saneckiej.

W związku z planami poszerzenia cmentarza jest wykonywana jego inwentaryzacja. Na stronie internetowej naszej parafii www.parafiasanka.pl w zakładce [e-Cmentarz] można sprawdzić status miejsca pochówku bliskich, najbliższe rocznice śmierci i ewentualnie czy jest prośba o kontakt dysponentów grobu z kancelarią parafialną.

Jubilatom i Solenizantom życzę obfitości łask od Boga, opieki MBS i naszych świętych Patronów a Gościom i Wiernym naszej wspólnoty parafialnej udanej niedzieli i dobrego tygodnia.