II NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Ogłoszenia parafialne  – 11 kwietnia 2021 roku 

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

Dzisiaj rozpoczyna się 77. Tydzień Miłosierdzia. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Caritas.

W związku obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać 1 osoba na 20 metrów – w odstępach nie mniejszych niż 1,5 metra. Proszę o dostosowanie się do tych wytycznych. Oczywiście do naszej dyspozycji jest jeszcze namiot przed kościołem, jak i cały plac przykościelny i parking. Klamki i ławki w kościele są na bieżąco dezynfekowane a z przedsionka można sobie zabrać świeżą maseczkę – jeśli ktoś ma taką potrzebę.

W środę Nowenna do Matki Bożej Saneckiejo godz. 17.30.

Dziękujemy za piękne wysprzątanie kościoła i otoczenia rodzinie Smółka oraz Kalicka. Na przyszłą niedzielę prosimy o przygotowanie świątyni rodziny: Sikora Monika i Rafał oraz Wójcik Barbara.

„Bóg zapłać”za ofiary na potrzeby kościoła przekazywane tradycyjnie jak i na konto parafialne. W minionym tygodniu złożyły ofiary rodziny: Sanka 400.

„Bóg zapłać” również za ofiary w kwocie 1214 zł. z Poniedziałku Wielkanocnego, które są przeznaczone na UPJPII w Krakowie.

Przeżywamy szczególnie trudny czas pandemii, który wzywa nas do modlitwy i wierności Panu Bogu. Powierzajmy się w tym czasie wielkanocnym Jezusowi Zmartwychwstałemu przez wstawiennictwo Matki Bożej Saneckiej. Wiemy, że w szczególny sposób strzegła naszych przodków od wszelkiej zarazy i mamy nadzieję i ufność, że i teraz nam pomoże dobrze i zdrowo przeżyć nadchodzący czas.

Życzę wszystkim pełnego wiary i zdrowia przeżywania Niedzieli Miłosierdzia Bożego i całego 77 Tygodnia Miłosierdzia.

Bardzo dziękuję panu Robertowi Wilk z Czułowa i naszemu panu organiście Zdzisławowi za nowy baner z okazji roku św. Jakuba Apostoła patrona naszej parafii. Również panu Ryszardowi Morys za porządki i dbanie o czystość na parkingu przykościelnym i drodze dojazdowej. Bóg zapłać braciom z Bractwa Jakubowego za pomoc w różnorakich pracach przykościelnych.

Wielkie dzięki i wielkie „Bóg zapłać” także panom pracującym przy remoncie w „Jakubówce” – przy wykonywaniu pomieszczeń na ubikacje: panu Krzysztofowi Morgaś, Marianowi Morgaś, Markowi Krzanik i Włodkowi Solarz.

W związku z planami poszerzenia cmentarza została wykonana jego inwentaryzacja. Na stronie internetowej naszej parafii www.parafiasanka.pl w zakładce [e-Cmentarz] można sprawdzić status miejsca pochówku bliskich, najbliższe rocznice śmierci i ewentualnie czy jest prośba o kontakt dysponentów grobu z kancelarią parafialną.

Są już namalowane kolejne nowe stacje Drogi Krzyżowej: 7 i 8. Siódmą ufundował pan kościelny Ryszard Lis z żoną Teresą. Ósmą rodzina Tekieli z Sanki. Trwa malowanie stacji 9 i 10 ponieważ znaleźli się fundatorzy, będą malowane również stacje następne, bo są też na nie ofiarodawcy. Dotychczasowym fundatorom – ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Serdeczne dzięki pewnej rodzinie z sąsiedniej parafii za ufundowanie z okazji Jubileuszowego Roku Jakubowego świecznika, który znajduje się przed ołtarzem św. Jakuba. Jeżeli przychodzimy do kościoła z konkretną intencją i chcemy ją przedstawić Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Saneckiej czy świętego Jakuba, to powinniśmy tam uklęknąć i na znak naszej intencji zapalić świece. Można korzystać z tych, które tam są, albo przynosić swoje.

Nasza parafia prowadzi poprzez stronę internetową www.parafiasanka.pl w zakładce [na żywo] transmisję Mszy świętych niedzielnych i środowej nowenny do Matki Bożej Saneckiej. Zachęcam do włączania się do wspólnej modlitwy i przyjmowania Komunii świętej na sposób duchowy.

Intencje mszalne:

PONIEDZIAŁEK, 12 KWIETNIA godz. 18.00 – za + Karolinę Smółka w 6 rocz. śm.

WTOREK, 13 KWIETNIA GODZ. 7.00 – za + Mariana Cyganika w 3 rocz. śm.

Środa, 14 KWIETNIA – Nowenna Do MATKI BOŻEJ Pani Saneckiej GODZ. 17.30 – W intencjach przyniesionych na nowennę oraz zaParafian

CZWARTEK, 15 KWIETNIA GODZ. 7.00 – za + Ryszarda Chmiel w 1 rocz. śm.

PIĄTEK, 16 KWIETNIA GODZ.  18.00 –za + Wojciecha Kołacza z żoną Heleną

SOBOTA, 17 KWIETNIA GODZ.  18.00 – za + Helenę Łącką w 8 rocz. śm., z mężem Bronisławem

NIEDZIELA,18 KWIETNIA

8.00 – za + Zofię Skalna w 6 rocz. śm.

10.00– Dziękczynna z prośbą o zdrowie i opiekę MBS dla Danuty i Adama Żak z okazji 25 rocznicy ślubu

11.30 – za + Marka Żmijewskiego w 6 rocz. śm.

Podziękowania, prośby i intencje na ŚRODOWĄ NOWENNĘ są wywieszone na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła. Można je również składać do skrzynki„z muszlą” przed ołtarzem św. Jakuba w sam dzień nowenny lub w dni poprzedzające oraz przesyłać na adres e-mailowy parafii.