Nowenna do Matki Boskiej Pani Saneckiej

Matki Oczekiwanego Macierzyństwa

18 marca 2020 rok

Mario, Matko najlepsza i nasza Pani Sanecka, Twoje życzliwe spojrzenie napełnia nasze serca przedziwnym pokojem i radością.      

Od wielu już lat odbierasz w naszym kościele cześć w Twoim świętym wizerunku,  a Twoje przemożne orędownictwo u Syna, a naszego Pana i Boga, wyprasza obfitość łask nie tylko dla poszczególnych osób, ale dla rodzin i wspólnot, i dla całej Parafii.  

Pełni wdzięczności prosimy, pozostań nadal wśród nas, wspieraj i prowadź, abyśmy nie ustali w drodze, aż spotkamy się wszyscy razem, przy wspólnym stole, w domu naszego Ojca, w jego Królestwie światłości i życia. Amen.

Następnie odmawiana jest część różańca świętego…

Matko Boża, Pani Sanecka, pełni wdzięczności przychodzimy dziś na to wybrane przez Ciebie  miejsce, aby razem z Tobą uwielbiać Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. Chcemy dziękować za otrzymane łaski przez Twoje wstawiennictwo i przedstawić Ci z wielką ufnością wszystkie intencje, które nosimy w naszych sercach:

Matko Boża Sanecka. Tyś naszą Matką i Królową. Od wieków czuwasz nad nami, strzeżesz nas i opiekujesz się nami. Płaszcz Twojej opieki otula każdą rodzinę i każdego z nas. Czujemy Twoją obecność i dostrzegamy Twoje działanie. Liczne wota otwierają nam nie tylko nasze oczy, ale serca i zginają kolana do modlitwy.   

Klękamy dziś przed Tobą smutni, ale pełni nadziei i ufności, że współczesny potop, który rozlewa się po świecie i zagraża także naszej Ojczyźnie i naszym domostwom zatrzymasz.

Pani Nasza, Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza, Matko dająca nowe życie, prosimy: Wejrzyj w nasze gorące serca i wstaw się za nami u Twojego Jedynego Syna, Jezusa Chrystusa!

Niech Twoje życzliwe spojrzenie napełni nas pokojem i radością, byśmy na nowo mogli budować nasze życie na prawdzie i miłości.

 1. Maryjo Pani Sanecka proszę o zdrowie dla ks. Władysława dodaj mu sił i otaczaj go opieką,
 2. A także o Boże błogosławieństwo, życie w łasce Bożej, silną wiarę, miłość i dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla Grzegorza i Beaty
 3. Matko, proszę o opiekę nad całą naszą rodziną i spraw przez swoje wstawiennictwo  u Boga Najwyższego aby mąż stał się dobry, wyrozumiałym i kochającym człowiekiem. Joanna
 4. Proszę Cię Matko Boża o Twoją szczególną opiekę nad rodziną Celiny i Romana oraz ich córki Nikoli mieszkających w Kalifornii. Wszystko dla Jezusa przez Maryję i Józefa.
 5. Matko Boża! Dziękuję Ci za opiekę nad nami, nad naszą rodziną! Prosimy Cię gorąco – wypraszaj u Swojego Syna Jezusa Chrystusa łaskę życia zgodnego z bożymi przykazaniami dla wszystkich rodzin w saneckiej parafii, wszystkich polskich rodzin mieszkających w kraju i poza granicami. Joanna z rodziną,
 6. Miłosierna Matko – Pani Sanecka z ufnością proszę cię o wszelkie Błogosławieństwo dla Basi oraz o łaskę zdrowia i wsparcia w chorobie dla jej męża Bogusława. Niech Miłosierny Chrystus, który jest Panem i Odkupicielem, oświeca ich drogi i nieustannie Błogosławi w trudach życia codziennego. Maryjo Nasza Matko, zwróć na nas swe Miłosierne oczy, opiekuj się nami i bądź naszą obroną. 
 7. Matko Oczekiwanego Macierzyństwa otocz opieką mamy; Barbarę, Sylwię, Dominikę, Agnieszkę, Beatę, które spodziewają się dziecka, uproś zdrowie dla nich i dzieci,
 8. Matuchno, miej w opiece także te mamy, które poroniły swoje dzieci i cierpią z tego powodu, daj im nadzieję nowego życia i ufność, że dla Boga nie ma nic niemożliwego,
 9. Matko dająca nowe życie wysłuchaj prośby o dar potomstwa dla: Patrycji i Konrada, Weroniki i Mikołaja, Kamila i Pauli, Moniki i Piotra, Katarzyny i Bartłomieja, Pauliny i Michała,
 10. 10.Matko Najświętsza dodaj sił rodzicom Urszulki, by mogli się cieszyć jej powrotem do zdrowia, szczególnie prosimy również o łaskę zdrowia dla Ewy, Marcina, Mariana, Macieja
 11. 11.Matko wpatrzona w nasze serca proszę o dobry wzrok dla Zofii,
 12. 12.Matko kochająca opiekuj się Anną, Martą i całą rodziną, 
 13. 13.Matuchno miej w opiece moją siostrę, brata, bratową Anie którą czeka operacja kręgosłupa,

Zawierzamy ci także nasza Pani Sanecka; księdza kardynała Stanisława Dziwisza, ks. Arcybiskupa Marka, ks. Abp Wacława Metropolitę Częstochowskiego, naszych księży biskupów, kapłanów. Zawierzamy ci także rodziny, które przygotowywały świątynię na niedziele. Wejrzyj na chorych i cierpiących w naszych domach oraz tych, którzy się nimi opiekują. Polecamy ci również te osoby, które kochamy, przyjaciół i znajomych, tych za których winniśmy się modlić, a często zapominamy. 

Matko Miłosierdzia, wprowadź do domu naszego ojca naszych bliskich zmarłych. 

 

Chwalmy Pana naszego Jezusa Chrystusa, który dla nas stał się człowiekiem i w łonie Maryi Dziewicy rozpoczął swój żywot doczesny i prośmy w intencji mamy w stanie błogosławionym oraz za rodziny które pragną mieć dzieci wołając:

Matko Boska Sanecka – módl się za nami 

Matko Oczekiwanego Macierzyństwa – módl się za nami

Pani Sanecka dająca nowe życie – módl się za nami

Panie Boże nasz, Stwórco wszelkiego życia, spojrzyj na te matki, które proszą o Twoje błogosławieństwo dla siebie i swoich dzieci, napełnij je głęboką radością na widok cudu nowego życia, błogosław im i otaczaj swoją opieką.

Spraw także Panie, aby rodziny, które pragną mieć dzieci doznały Twojej miłości. Pozwól im – jeśli taka jest Twoja wola – cieszyć się upragnionym potomstwem, bo Ty jesteś Panem życia. Który żyjesz i królujesz Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen

Litania do Matki Boskiej Saneckiej …

 

Pozwól mi chwalić Cię Panno Święta

I daj moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim

 

Kyrie eleison, Chryste eleison,

Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas

Ojcze z nieba Boże, zmiłuj się nad nami

Synu Odkupicielu świata Boże, zmiłuj się nad nami

Duchu Święty Boże, zmiłuj się nad nami

Święta Trójco Jedyny Boże, zmiłuj się nad nami

 

 

Święta Maryjo, módl się za nami

Niepokalanie Poczęta,

Ogrodzie niebieski,

 

Matko kochająca,

Matko słuchająca,

Matko wpatrzona w nasze serca,

Matko pełna pociechy,

Matko ufności,

Matko dająca nadzieję,

Matko pięknej miłości,

Matko oczekiwanego macierzyństwa

Matko prowadząca rodziców i dzieci do Boga,

Matko dająca nowe życie,

Matko śpiesząca na pomoc spragnionym,

Matko, ochraniająca od chorób i nieszczęść,

Otucho uwięzionych,

Pani naszej saneckiej ziemi,

Pomagająca nam w dźwiganiu krzyża,

 

Królowo nasza,

Królowo serc naszych,

Królowo oddana swojemu ludowi,

Królowo odwiedzająca nasze rodziny,

Królowo obecna w naszym saneckim kościele,

Królowo zawsze gotowa nam służyć,

Królowo dająca nam Jezusa,

Królowo objawiająca tajemnicę Trójjedynego Boga,

 

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata – przepuść nam Panie

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata – wysłuchaj nasz Panie

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata – zmiłuj się nad nami

 

K: Módl się za nami Matko oczekiwanego macierzyństwa

W: Abyśmy doszli do Królestwa Twojego Syna

 

Módlmy się 

Maryjo, najlepsza Matko otaczająca swoją miłością każdą rodzinę i każdego z nas. Ty śpieszysz nam z pomocą w naszych potrzebach, Ty wypraszasz dar potomstwa rodzicom i wszystkich prowadzisz do Jezusa, naszego Pana i Zbawiciela. Niech pod Twoim ufnym spojrzeniem, wypełni się nasza nadzieja, byśmy wiernie wypełnili nasze powołanie w życiu ziemskim i mogli radować się z Tobą udziałem w życiu Ojca, Syna i Ducha Świętego, Boga, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.  

 

Pod Twoją Obronę …

 Św. Józefie – módl się za nami,

Św. Janie Pawle II – módl się za nami,

Św. Jakubie Apostole – módl się za nami

 

 

Msze święte w naszej parafii w okresie zwykłym:

Poniedziałek, Środa, Piątek oraz Sobota o godzinie 17:00 (18:00 w czasie letnim)
Wtorek i Czwartek o godzinie 7:00

Niedziela o godzinie 8:00, 10:00, 11:30


Nowennę do Matki Bożej Saneckiej odmawiamy co środę. Rozpoczynamy ją modlitwą różańcową, pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.

Adoracja Jakubowa odbywa się 25. dnia każdego miesiąca, pół godziny przed Mszą Świętą.

W pierwsze soboty miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Rozpoczynamy je o 16:00 (w czasie letnim o 17:00).


Wielki Post

Droga Krzyżowa w każdy piątek pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą oraz w niedzielę o 14:20. Gorzkie Żale w niedzielę z kazaniem pasyjnym o 15:00 a po nich dodatkowa Msza Święta.

Maj

Msze Święte w tygodniu o godzinie 18:00, a pół godziny przed Mszą Nabożeństwo Majowe do Najświętszej Marii Panny. Litania do NMP w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10:00.

Październik

Msze Święte w tygodniu o godz. 17:00, a pół godziny przed rozpoczęciem Mszy Świętej, odmawiamy Różaniec. W niedzielę różaniec po Mszy Świętej o godz. 10:00.

Grudzień

Msze Święte roratnie codziennie o godz 7:00.


Odpust odbywa się w niedzielę najbliższą 25 lipca, kiedy wypada święto Św. Jakuba
oraz 8 grudnia, czyli w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.