10 rocznica koronacji naszej Matki Bożej

22 maja 2026 roku świętowaliśmy w naszej parafii uroczystość 10-ej rocznicy koronacji cudownego wizerunki Matki Bożej Pani Saneckiej, Matki Oczekiwanego Macierzyństwa. Naszej modlitwie przewodniczył ks. biskup Janusz Mastalski. Wygłosił piękne słowo Boże, które pokazało nam, że elementem, który winien nas jednoczyć jest najpierw Eucharystia, w której jest żywy i prawdziwy Bóg Jezus Chrystus, jak też i postać Maryi, która prowadzi nas do Jezusa.

Przez minione 10 lat po koronacji zostało odnotowanych kilkadziesiąt szczególnych łask i wydarzeń, które wierni uznali za cudowne. Niektóre z nich zostały opublikowane w najnowszej książce „Cuda i łaski Matki Bożej z Sanki”.

Bogu dziękujemy przez Maryję za tak liczne dary. Matka Boża przypomina się wszystkim, że jest na tym wybranym miejscu. Wielu tego nie umie zrozumieć, a nawet zaakceptować. Za wielu niestety – nawet z Sanki – pewno się czerwieni, że nie przychodzą tutaj do Niej.

Chciejmy razem z naszą Matką kochać Jezusa. Starajmy się przyjmować Go do naszych serc w Komunii Świętej. Jezus pragnie się uśmiechać przez nas do naszych bliźnich, a Maryja zachęca: Otwórzcie przez Moje Niepokalane Serce swoje serca Jezusowi. Gdy przyjmiecie Komunię Świętą powierzcie ją mnie. Razem uwielbimy Jezusa w waszym sercu. Dla Mojego Syna nie ma nic niemożliwego dla tych, którzy Go kochają.

Nasze Sanktuarium zaprasza na modlitwę codziennie a szczególnie w każdą środę; Nowenna rozpoczyna się o godz. 18.00 modlitwą różańcową. Modlimy się za nasze rodziny, za parafię i Ojczyznę, za chorych o zdrowie i potrzebne łaski, za mamy w stanie błogosławionym oraz za rodziców, którzy pragną mieć dzieci. Polecamy także rodziców, którzy utracili swoje dzieci nie z własnej winy, aby umieli przyjąć wolę Bożą.

Pani Sanecka, Matko Oczekiwanego Macierzyństwa – módl się za nami.

ks. Marian, proboszcz

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2026

W niedzielę 10 maja 2026 roku o godz. 11.30 na Mszy Świętej południowej 12 dzieci z klasy trzeciej stanęło przed Wielką Tajemnicą Wiary i Miłości Boga. Stanęło twarzą w twarz przed ukrytym Bogiem w Białym Chlebie.

Długo oczekiwano na ten moment. Nie zabrakło przygotowań w szkole i kościele, ale rozpoczęły się one dużo wcześniej – w rodzinnych domach. Czy każde dziecko miało to szczęście, by od rodziców uczyć się modlitwy i zawierzenia Bogu? Doświadczenie wskazuje, że nie. Dlatego przez cały ten rok szkolny trzecioklasiści zajmowali szczególne miejsce na Mszach Świętych niedzielnych o godz. 10.00 a także brali aktywny udział w Nabożeństwach Różańcowych, Roratach i Drodze Krzyżowej.

Kiedy wybiła godzina 11.20 dzieci komunijne oraz wszyscy zebrani przed kościołem zostali powitani przez Ks. Proboszcza. Po czym dzieci umocnione błogosławieństwem rodziców ruszyły w uroczystej procesji do kościoła, by mogła rozpocząć się szczególnie oczekiwana Eucharystia.

Po znaku krzyża przedstawiciele rodziców w imieniu wszystkich skierowali słowa do Księdza Proboszcza: Czcigodny Księże Proboszczu! Przed dziewięciu laty z troską i miłością chrześcijańskich rodziców przynieśliśmy nasze dzieci do kościoła prosząc dla nich o łaskę wiary. Na ile starczało nam sił podtrzymywaliśmy i rozwijaliśmy w nich to święte życie Boże. Dziś, wobec zgromadzonej tu rodziny i gości prosimy o udzielenie naszym dzieciom pierwszej Komunii Świętej. Prosimy też o modlitwę, aby wytrwały w wierze swoich Ojców i w czystej miłości do Boga i Świętej Matki, Maryi.

Liturgię Słowa wraz z Modlitwą Wiernych prowadziły dzieci a w procesji z darami oprócz znaków eucharystycznych: hostii, wina i wody przyniosły również kwiaty, chleb i winogrona, świecę i przyrzeczenia trzeźwości.

I wreszcie – po przeistoczeniu moment najważniejszy – zjednoczenie z Chrystusem w Komunii Świętej. Przejęte dzieci z drżącym i mocno bijącym sercem klękały, by przyjąć żywego Boga.

Umocnione Ciałem Chrystusa na zakończenie Mszy Świętej dzieci skierowały słowa wdzięczności najpierw do księdza, następnie rodziców, chrzestnych, pani wychowawczyni, dyrekcji szkoły, organisty, kościelnego i wszystkich którzy pomagali w przygotowaniu tej pięknej uroczystości.

Na koniec dzieci poprosiły celebransa o błogosławieństwo a wychodząc z kościoła zabrały pamiątkowy obrazek i chleb, by łamiąc się nim mogły rozpocząć spotkanie i świętowanie przy rodzinnym stole.

Wielkanoc 2026

Niech blask Zmartwychwstałego Chrystusa rozświetla Wasze domy
i Wasze serca, napełniając je pokojem, który przewyższa wszelki rozum,
oraz nadzieją, która nie gaśnie nawet w najtrudniejszych chwilach.
Niech moc Jego zwycięstwa nad śmiercią
umacnia Waszą wiarę,
a łaska płynąca z pustego grobu
niech obdarza Was odrodzeniem, siłą i błogosławieństwem
na każdy dzień.
Niech te Święta Wielkanocne
staną się dla Was czasem głębokiej radości, duchowego odnowienia
i doświadczenia miłości Boga, który zwycięża ciemność.
Pełnych pokoju, światła i Bożej obecności Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Ks. Proboszcz