Opublikowane przez dnia 8 października 2022

Przed nami kolejny październik i przypomnienie o modlitwie różańcowej. Warto prze­myśleć słowa ks. Stanisława Bedrowskiego:

„Twoja modlitwa jest źródłem i mocą twojej wiary. Twoja wiara żyje tak długo, jak ty się modlisz. Gdy przestajesz się modlić, przestajesz prawdziwie wierzyć. Wówczas nie możesz więcej doświadczyć, że twoja wiara czyni cuda. Twoja codzienna modlitwa powinna zawsze wypływać z głębi twego serca. Ona kształtuje twoje życie i twoją wiarę”.

Modlitwa różańcowa jest dobrze znana każdemu człowiekowi wierzącemu. Czasami jest ona jednak w naszych środowisakch zapomniana. Miesiąc październik przypomina każdemu z nas nieustannie o tej mod­litwie, o jej praktykowaniu i o jej wartości. Zastanów się:

– Czy modlitwa różańcowa jest bliska tobie?

– Czy ty modlisz się na różańcu?

Modlitwa różańcowa pokazuje każdemu z nas, jak żył JEZUS. Różaniec jest twoją wspólną drogą razem z JEZUSEM, jest twoim pielgrzymowaniem razem z NIM przez życie.

ON – JEZUS prowadzi ciebie do Ojca.

ON tobie daje Ducha świętego i siłę.

On prowadzi ciebie do lepszego życia chrześcijańskiego. Czy różaniec jest monotonną modlitwą? Czy powtarzanie jest monotonią? Zakochani powtarzają sobie często nawzajem –  JA CIEBIE KOCHAM – czy jest to monotonne? Powtarzanie nie oznacza monotonii. Powtarzająca się modlitwa różańcowa jest jedną z pierwszych form medytacji. Ta medy­tacyjna modlitwa jest szkołą chrześcijańskiej wiary. Różaniec jest modlitwą serca.

Modlitwa różańcowa będzie dla ciebie bliska i droga, kiedy stanie się celem twojej życiowej drogi. W tajemnicy tej modlitwy odnajdziesz na nowo swoje własne życie. W tajemnicach różańca – radosnych, bolesnych, chwalebnych, światła – zawarte jest twoje życie.

Różaniec jest szkołą twojej chrześcijańskiej wiary. Módl się codziennie na różańcu, a w ten sposób pogłębisz swoje chrześcijańskie życie, swoją wiarę i swoje bycie prawdzi­wym chrześcijaninem. Tylko z głęboką wiarą możesz być blisko CHRYSTUSA i Jego MATKI.

MARYJA JEST MATKĄ WIARY! Przyjmij Maryję jako twoją Matkę, jako Matkę twojej wiary – w codziennym życiu a wtedy modlitwa różańcowa da tobie wiele sił. Ty potrze­bujesz wiele sił do bycia prawdziwym chrześcijaninem, prawdziwym uczniem JEZUSA.

Idź w swoją codzienność z różańcem w ręku, a na pewno nie zabłądzisz na drogach swojego życia. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o 17.30.

ks. Marian