V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia parafialne  – 28 kwiecień 2024 roku

W KALENDZRZU LITURGICZNYM:

W poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

W środę 1 maja wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Nowenna ku czci Matki Bożej Pani Saneckiej z pierwszym nabożeństwem majowym i procesją o godz. 17.30.

W czwartek 2 maja wspomnienie św. Atanazego i I czwartek miesiąca. O godz. 7.00 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu obchodzimy również Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – pamiętajmy o wywieszeniu flagi państwowej.

W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte jak w niedzielę o 8.00, 10.00 z nabożeństwem majowym i o godz. 11.30. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 13.00. Spowiedź przed każdą Mszą Świętą.

W I sobotę wspomnienie św. Floriana. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP ze zmianką tajemnic różańcowych i nabożeństwem majowym o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10.00 dzieci z klasy IV będą obchodzić pierwszą rocznicę swojej Komunii Świętej. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin będzie w sobotę od 16.30.

Dziękujemy za piękne wysprzątanie kościoła i otoczenia rodzinie Filipek i Gala. Na przyszłą niedzielę, prosimy o przygotowanie świątyni rodziców dzieci z kl. IV obchodzących rocznicę I Komunii Świętej.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary i wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać. Ostatnio ofiarę złożyły rodziny: Sanka 396, Frywałd 80, Sanka 58.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

PONIEDZIAŁEK o 18.00 – za +Ryszarda Jarczyńskiego – od rodziny Czech i Chodacki

WTOREK o 7.00 – za +Ryszarda Jarczyńskiego – od Bolesława Kuciela z rodziną

ŚRODA o 17.30 – Nowenna ku czci Matki Bożej Pani Saneckiej

CZWARTEK o 7.00 – za +Ryszarda Jarczyńskiego – od rodziny Kramarczyk

PIĄTEK o 8.00 – Dziękczynna z prośbą o zdrowie i opiekę MBS dla członkiń i ich rodzin z Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus i za zmarłych z tej Róży

10.00 – Dziękczynna z prośbą o zdrowie i opiekę MBS oraz Patrona św. Floriana dla Strażaków i ich rodzin oraz o łaskę nieba dla zmarłych Druhów

11.30 za +Marię Krzanik z mężem Julianem, synem Edwardem i zmarłych z rodziny

SOBOTA o 18.00 – Dziękczynna z prośbą o zdrowie i opiekę MBS dla członkiń i ich rodzin z Róży Matki Bożej Nieustającej Pomocy i za zmarłych z tej Róży

NIEDZIELA o 8.00 – Dziękczynna z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę MBS dla członków i ich rodzin z Męskiej Róży św. Franciszka z Asyżu oraz za zmarłych z tej Róży

o 10.00 – 1. Dziękczynna z prośbą z bł. Boże i opiekę MBS dla dzieci i ich rodzin obchodzących pierwszą rocznicę Komunii Świętej

1. za +Józefę Wróbel z mężem Władysławem

o 11.30–1. Dziękczynna z prośbą o zdrowie i opiekę MBS dla członkiń i ich rodzin z Róży św. Jadwigi Królowej

2. za Parafian

Zachęcamy do zabrania i czytania prasy katolickej. Szczególnie „Gościa Niedzielnego” i pięknego miesięcznika dla dzieci „Staś” oraz bezpłatnego Poradnika dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci”. Zabierzcie również do domów List do chorych naszego Księdza Arcybiskupa a także książeczkę „Jestem z Wami” o Kongresie Eucharystycznym. Są też albumy: „Sanktuaria Polski” a także nowe medaliki z Matką Bożą Sanecką: srebrne, porcelanowo – srebrne i złote jak również różańce i obrazy Matki Bożej Saneckiej.

W związku z planami poszerzenia cmentarza jest wykonywana jego inwentaryzacja. Na stronie internetowej naszej parafii www.parafiasanka.pl w zakładce [e-Cmentarz] można sprawdzić status miejsca pochówku bliskich, najbliższe rocznice śmierci i ewentualnie czy jest prośba o kontakt dysponentów grobu z kancelarią parafialną.

Jubilatom i Solenizantom życzę obfitości łask od Boga, opieki MBS i naszych świętych Patronów a Gościom i Wiernym naszej wspólnoty parafialnej udanej niedzieli i dobrego tygodnia.