Opublikowane przez dnia 4 marca 2017

Przed nami Wielki Post. W Środę Popielcowa zwaną wstępną, weszliśmy w czas nawrócenia, przemiany naszych serc. Czas, który daje nam Bóg jest szczególny. 100 rocznica objawień Matki Bożej Fatimskiej na nowo wzywa nas do pokuty i modlitwy za biednych grzeszników – jak wzywała Matka Boża.

Tak wielu wśród nas ludzi, którzy zatracili swoją wiarę. Zapomnieli o drodze do kościoła, o modlitwie. Tak wielu młodych ludzi zapatrzyło się w piękno i przyjemności tego świata, nie zważając na Stwórcę tego piękna i dobra. Dlatego weźmy do ręki różaniec i módlmy się za naszych bliskich, za nasze rodziny, by wprosić łaskę przemiany serc.

Zaprosiłem w tym roku na rekolekcje Ojca Szczepana, karmelitę z Wadowic i  prosiłem, aby te rekolekcje były rekolekcjami dla małżeństw i rodzin. Ojciec obiecał, że przyjedzie do nas z relikwiami małżonków Ludwikiem i Zelią Martin rodzicami św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Módlmy się za naszego rekolekcjonistę  i prośmy dla niego o dary Ducha Świętego, a dla nas o dar przemiany serc.

Dzieci, młodzież, starszych, zapraszam na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 16.30 i w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 15.00

Matka Boża Sanecka czeka na  Ciebie Siostro i Bracie! Chce Cię prowadzić dróżkami  swojego Syna i ukazać Jego wielką MIŁOŚĆ dla każdego z nas i całego świata. Przypatrzmy się też i Jej boleści, którą zniosła dla Ciebie…

ks. Jarosław Żmija – Proboszcz

Plan rekolekcji

„Odnowić życie religijne w rodzinach – w duchowej komunii ze świętymi Małżonkami:
Ludwikiem i Zelią Martin,
Rodzicami św. Teresy od Dzieciątka Jezus”

Rekolekcje poprowadzi o. dr hab. Szczepan T. Praśkiewicz, karmelita bosy z Wadowic,
konsultor do spraw beatyfikacyjnych w Stolicy Apostolskiej i w Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Niedziela 26 marca

Wprowadzenie relikwii świętych małżonków Martin do kościoła

8.00 – Msza św. za kazaniem i ucałowaniem relikwii

10.00 – Msza św. za kazaniem i ucałowaniem relikwii