Opublikowane przez dnia 5 grudnia 2019

Przeżywaliśmy wczoraj piękną uroczystość poświęcenia Sztatndaru Górniczego w naszej parafii. Był to dla mnie wielki zaszczyt i wyróżnienie. Byłem dumny z moich parafian Górników. Modliliśmy się wraz ks. Krzysztofem, naszym rodakiem, a zarazem Kanclerzem Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Ks. Krzysztof wygłosił okolicznościową homilię ukazując wielką wartość i godność znaku jakim jest sztandar. Prosiliśmy, by Bóg błogosławił ich ciężkiej pracy, a także za ich rodziny. Bardzo serdecznie pragnę podziękować tym, dzięki którym powstała ta inicjatywa i została zrealizowana. Panu Kościelnemu Ryszardowi Lisowi, a także Panu Wiesławowi Chmielowi, Stanisławowi Madydzie, Stanisławowi Lisowi. Zapomniałem w czasie uroczystości podziękować także Panu Grzegorzowi Lisowi. On zrealizował wolę swojego taty śp. Tadeusza Lisa, który bardzo pragnął, aby taki sztandar był w naszej parafii. Dziękuje także żonie zmarłego, która z wielką radością wsparła także to dzieło, wypełniając wolę swojego męża. Szczęść Boże Bracia Górnicy. Niech Was ten sztandar jednoczy i będzie znakiem błogosławieństwa na każdy dzień. Matka Najświętsza, Pani Sanecka, której znak znajduje się na jednej stronie i św. Barbara, patronka górników ma zawsze w swojej opiece. Sztandar zaprojektowała Pani Halina Wasyl. Pięknie dziękujemy.

ks. Jarosław Żmija, proboszcz.

W kategorii: Aktualności