Opublikowane przez dnia 9 września 2017

Od marca do września stronę internetową parafiasanka.pl odwiedziło ponad 20 tys. internautów! To ogromny sukces. Statystyki pokazują, że na bieżąco chcą być nie tylko parafianie, ale także setki gości i przyjaciół, którzy dowiedzieli się o Matce Bożej Saneckiej dzięki naszym działaniom w internecie.

 

Na przestrzeni 6 miesięcy od momentu opublikowania nowej strony, najwięcej odwiedzin zarejestrowaliśmy w kwietniu (4 583), lipcu (4 760) oraz sierpniu (4 460). Czas wakacji sprzyjał więc i odpoczynkowi i przeglądaniu witryny, którą śmiało można uznać za „niezbędnik parafianina”.

 

Jeśli chodzi o czas spędzany na stronie, to dominują u nas krótkie wizyty, trwające około 30 sekund (80 proc. odwiedzających). Nic w tym dziwnego. Młodym parafianom wystarczy pół minuty, by sprawdzić najważniejsze informacje dla siebie lub swoich rodzin. Są jednak i tacy (4 proc. odwiedzających), którzy na stronie parafiasanka.pl spędzają nawet pół godziny!

 

Odwiedzający naszą stronę najczęściej sprawdzali ogłoszenia duszpasterskie oraz intencje mszalne (45 proc.). Poza tym, sporą popularnością cieszy się zakładka „Aktualności” (23 proc.), gdzie relacjonujemy życie naszej parafii. Spora część osób weszła na parafialną stronę również po to, by dowiedzieć się więcej o Matce Bożej Saneckiej i poznać historię jej wizerunku (17 proc.), a także pobrać i wydrukować proponowane przez nas modlitwy (15 proc.).

 

Bardziej dociekliwi goście postanowili zapisać na swoim komputerze udostępnione przez nas prace naukowe. Tylko w tym tygodniu „Kult i Koronację wizerunków Najświętszej Maryi Panny” Przemysława Stanko przeczytało 20 osób. Podobną popularnością cieszą się „Dzieje parafii Sanka w latach 1795 – 1918” Aliny Polak. Pojedyncze osoby postanowiły zapoznać się z pracą magisterską ks. Krzysztofa Tekieli pt. „Dzieje parafii Sanka do 1795 roku”. Znajdziecie je na dole zakładek poświęconych Matce Bożej Saneckiej i historii naszej parafii.

 

Na koniec ciekawostka: najwięcej wejść na naszą stronę obserwujemy w poniedziałki, środy i czwartki. W ciągu dnia liczba odwiedzin wzrasta dwukrotnie: ok. 9:00 oraz po 15:00. Cieszymy się, że czytacie naszą stronę w środku tygodnia, przy śniadaniu i przy obiedzie…

 

Czy warto było tworzyć nową stronę? Wygląda na to, że zdecydowanie tak!

W kategorii: Aktualności