Opublikowane przez dnia 15 grudnia 2016

8 grudnia obchodziliśmy w naszej parafii niezapomnianą uroczystość odpustową ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. W czasie uroczystości ks. kardynał Stanisław Dziwisz ofiarował Matce Bożej Saneckiej różaniec, na którym modlił się św. Jan Paweł II.

Ks. Kardynał przyjechał do nas teraz, ponieważ w czasie koronacji Cudownej Madonny zachorował. Chciał – jak sam mówił – zobaczyć Matkę Bożą w złotych koronach. W Jego imieniu nałożył je na skronie Jezusa i Maryi, Arcybiskup Częstochowy Wacław Depo 22 maja br. Ponadto dla Matki Bożej ks. Metropolita, który w tym dniu pełnił ostatnią posługę w Sance (ponieważ papież Franciszek mianował na Jego miejsce nowego Arcybiskupa z Łodzi ks. bp Marka Jędraszewskiego), ofiarował swoją piuskę i ostatnie kazanie z własnoręcznym podpisem.

W księdze pamiątkowej zawierzył Matce Bożej Saneckiej naszą parafię i samego siebie w tym historycznym dla Niego dniu. Polecajmy ks. Kardynała Stanisława w modlitwach przed Cudownym Obrazem.