Opublikowane przez dnia 9 grudnia 2019

W tym roku naszej modlitwie w czasie odpustu ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP przewodniczył ks. Leszek Uroda, dziekan dekanatu Jabłonka. Miodopłynny kaznodzieja, na wzór św. Ambrożego, którego obraz poświęcił, wskazał nam trzy drogi naśladowania Maryi. Pójście za Jezusem na wzór Maryi. Życie we wspólnocie Kościoła, i zaufanie Bogu na wzór Maryi. Po prostu życie wiarą.

Obraz św. Ambrożego pędzla Haliny Wasyl, został ufundowany przez naszych pszczelarzy. Rozpoczął wszelkie przygotowania do tego wydarzenia już rok temu śp. Władysław Feluś, (tata ks. Grzegorza Felusia z Krzeszowic), ale niestety odszedł przedwcześnie do Domu Ojca . Dokończył to dzieło (bardzo pięknie) Pan Jan Tekieli, nasz parafianin z Głuchówek.

Na naszej uroczystości gościliśmy poczet sztandarowy pszczelarzy z koła „BARĆ” z Krzeszowic oraz poczet sztandarowy Kombatantów z Krzeszowic. Po raz pierwszy naszą uroczystość uświetnił także poczet sztandarowy naszych Górników.

W kategorii: Aktualności