Opublikowane przez dnia 8 kwietnia 2019

W naszym Sanktuarium dorośli, rodzice, młodzież i dzieci, przedstawiły Misterium Męki Pańskiej. Nie zabrakło aluzji do współczesnego świata.

Oto do św. Piotra przychodziły po radę dusze zmarłych. Matki, która umarła na raka opuszczona przez męża i dzieci. Małej dziewczynki zamordowanej w łonie matki. Młodego mężczyzny, który przez alkohol i używki zabił siebie i swoją dziewczynę. Był też mały chłopiec, który przesadził z grami na swoim telefonie. Zdobył najwyższy lewel za cenę życia. Piotr wskazał wszystkim lekarstwo – Msza św.

Była też postać księdza Popiełuszki, siostry zakonnej Zofii Wyskiej, która miała wizję o tym, co dzieje się z dziećmi nienarodzonymi ich rodzicami po śmierci. A nade wszystko zaskoczeniem był duch Józefa Skąpskiego i jego małżonki.

Zawsze jednak w centrum stał Chrystus, który prowadził, tłumaczył, przypominał. Piękna scena ukazana była także przed śmiercią Jezusa na krzyżu, gdy Maria Magdalena przypomniała wszystkim pierwsze spotkania z Ukochanym Mistrzem, gdy chciano ją  kamienowana … i ci młodzi ludzi, którzy wyszli z dziesięciorgiem przykazań Bożych. Poezja. Na koniec nie zabrakło naszej Matki Maryi, Pani Saneckiej, która wciąż prowadzi nas do swojego Zmartwychwstałego Syna, ukazując znak nadziei, swoje Niepokalane Serce. Wielkie dzięki kochani, że się Wam chciało, że się udało, że tacy Wspaniali jesteście. Ktoś powiedział po przedstawieniu: Zrozumiałem, że parafia to my wszyscy. Bóg Zapłać!

 

W kategorii: Aktualności