Opublikowane przez dnia 26 lutego 2020

15 luty

Był dla naszej parafii dniem nadzwyczajnych odwiedzin, szczególnego Gościa. W tym dniu nasi parafianie Joanna i Mirosław Kwiatek świętowali swój jubileusz 25 lecia zawarcia sakramentu małżeństwa. Zjechała się cała rodzina, przyjaciele, zaproszeni goście i oto wśród nich, ks. Abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski. Ten sam, który 22 maja 2016 roku koronował Cudowny Obraz Panie Saneckiej. To także On w proroczych słowach nazwał Matkę Boża Sanecką; Matką Oczekiwanego Macierzyństwa. W roku 2018, Abp Marek Jędraszewski uroczyście ogłosił Sanktuarium Matki Bożej Pani Saneckiej Matki Oczekiwanego Macierzyństwa. Proroctwo  spełniło się na naszych oczach. Od tamtego czasu prawie 30 dzieci zostało wyproszone przed Świętą Panienką w gorliwej, wytrwałej i ufnej modlitwie rodziców. Bogu niech będą dzięki za takie piękne odwiedziny, za wspaniałą uroczystość w czasach, gdy małżeństwo mężczyzny i kobiety nie jest doceniane. Dostojnym Jubilatom życzymy dalszych sukcesów w życiu osobistym oraz błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi na każdy dzień.

Ksiądz Arcybiskup w homilii prosił mnie jako kustosza tego miejsca i nas wszystkich – parafian, abyśmy tego wielkiego SKARBU, jaki tu mamy, strzegli. Ks. Jarosław Żmija, kustosz.

W kategorii: Aktualności