Opublikowane przez dnia 29 marca 2021

Przed rozpoczęciem obrzędu można zaśpiewać pieśń wielkanocną, np. „Zwyciężca śmierci”.

  1. Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi: Chrystus zmartwychwstał. Alleluja. Wszyscy odpowiadają: Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.
  2. Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego: 1 Tes 5, 16-18 lub Mt 6, 31-33.
  3. Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi: Módlmy się. Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, ktory po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.
  4. PO POSIŁKU ojciec rodziny lub przewodniczący mówi: Uczniowie poznali Pana. Alleluja. Wszyscy odpowiadają: Przy łamaniu chleba. Alleluja.
  5. Ojciec rodziny lub przewodniczący: Módlmy się. Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
  6. Na zakończenie można zaśpiewać pieśń wielkanocną, np. „Otrzyjcie już łzy płaczący”.
W kategorii: Aktualności